Nie jeździsz autem, nie płacisz OC. Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić życie kierowcom

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.

wróć do artykułu
  • ~Aro
    (2016-12-02 15:31)
    Wszystko fajnie ale jak to przejdzie to nie wyobrażam sobie podwyżek i tak już masakrycznie wysokich składek OC a jak wiadomo nie poruszające się pojazdy nie powodują szkód i jest to bardzo na rękę ubezpieczycielom... Za chwilę bidny Kowalski przy full zniżkach za małe auto będzie musiał oddać ze 3x 500+
  • ~Radolf
    (2016-11-10 16:11)
    Kocham Liroya :)
  • ~Bzdura
    (2016-11-02 22:47)
    Ale pojazdy (zarejestrowane jako) zabytkowe i specjalnego przeznaczenia dotycza inne przepisy. Wiec uzasadnienie pomysłu jest bezpodstawne.
  • ~wiesio
    (2016-11-02 23:17)
    Czyli więcej zapuszczonych samochodów będzie blokowało miejsca ludziom korzystającym z samochodów a po drugie primo znacząco pewnie wzrośnie składka OC dla tych co jeżdżą
  • ~KIELCE KIELCE
    (2016-12-02 14:38)
    Liroy to poseł petarda !!!
  • ~Popieram
    (2017-02-26 11:19)
    Popieram. W Niemczech jakos można to dlaczego u nas nie? Powinna być nawet możliwość opłacania skąłdek tylko za dni robocze (bez sobót i niedziel) albo tylko za 1 dzień w tygodniu jak chcę podładować akumulator i żeby mi w zimie klocki nie przerdzewiały. Przecież to jest proste do weryfikacji
  • ~mjozwiak6
    (2017-03-27 20:50)
    Liroy i cały Kukiz kocham was, róbcie porządek z tym OC, jak n ie jeździsz to nie płacisz - proste jak struna!!!
  • ~Kth3
    (2016-10-29 08:07)
    Ten"poseł" jeszcze nie zszedł na ziemię.
  • ~UK
    (2017-05-16 13:02)
    Co wy sobie myślicie PIS nie po to podwyższył składki na ubezpieczenia pojazdów w celu zwiększenia wpływów do budżetu, żeby teraz dawać mozliwość ich czasowego wyrejestrowania. Zapomnijcie o tym.
  • ~out
    (2016-12-02 19:12)
    a od kiedy wchodzi ustawa o robieniu obowiazkowym przegladu samochodu
  • ~LarrysGarage
    (2016-10-29 22:08)
    Wystarczy mieć auto historyczne i nie trzeba mieć ciągłości Oc. Pozdrawiam miłośników starej motoryzacji.
  • ~geślik
    (2017-05-23 21:30)
    PRZYNAJĘ rację! Po co za coś płacić jak nie jeżdzi? Już wsytarczy że samo OC kosztuje kosmiczne pieniadze. Yanosik chociaż pomysłał i w YU troche taniej

Może zainteresować Cię też: