Inne
Reklama

Oto ford focus ST najnowszej generacji! Gorący kompakt powstał na nowej platformie, którą dostanie minimum 10 modeli Forda na całym świecie, a których produkcja do 2012 roku osiągnie roczny poziom 2 mln egzemplarzy. Z planów producenta wynika, że wirus ST powinien pojawić się przynajmniej w 120 krajach razem z grzecznym sedanem, kombi i hatchbackiem...

Inne

Już dziś można powiedzieć, że konkurent golfa GTI stanie się największą gwiazdą producenta w czasie październikowego salonu samochodowego w Paryżu.

W stolicy Francji nowy ST wystąpi w rasowej karoserii pomalowanej uderzającym pomarańczowym lakierem, który nazwano "Tangerine Scream"

Inne

Najświeższą mechaniczną pomarańczę z koszyka Forda nakręci moc 250 koni z 2-litrowego 4-cylindrowego silnika turbobenzynowego Ford EcoBoost.

Inżynierowie obiecują, że auto z tym specjalnie opracowanym sercem będzie pod każdym względem wierne tradycji wyznaczonej przez dotychczasowe modele serii ST.

To oznacza, że nowe ST z piskiem opon przywiezie wyjątkową mieszankę fantastycznych osiągów, rewelacyjnych własności jezdnych, z domieszką niepowtarzalnego sportowego basowego pomruku silnika… O mocy tego auta przekonamy się w 2012 roku, kiedy demon prędkości wejdzie do sprzedaży.

Krótko mówiąc to przepis na eliksir miłości… Ale ostrzegamy - jeden łyk mikstury Forda kończy się gorącym romansem. Ktoś nie wierzy? Niech zapyta fanów poprzednich generacji ST…

"Inauguracja pełnej gamy nowego forda focus oraz światowa premiera nowego sportowego modelu ST sprawia, że tegoroczny salon paryski nie tylko zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla Forda. Przede wszystkim jest to bardzo ważne wydarzenie dla naszej firmy." - podkreśla Stephen Odell, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe. "Prezentując na naszym stoisku w Paryżu także najnowsze wydanie forda C-MAX, a także najnowsze wcielenia takich modeli jak ford mondeo, ford S-MAX i ford galaxy, chcemy wyraźnie zaznaczyć, że ambitny program zmian realizowanych przez Forda nie traci nic ze swojego imponującego tempa."