We wrześniu, podczas salonu samochodowego w Paryżu, Honda odsłoni przed oczami całego świata hybrydowe wcielenie swojego miejskiego przeboju - chodzi o model Jazz Hybrid. To pierwszy samochód z napędem benzynowo-elektrycznym w segmencie maluchów.

Reklama

Nowy Jazz zostanie wyposażony w ten sam układ napędowy, z którego korzysta Honda Insight. Benzynowy silnik o pojemności skokowej 1,3 litra, połączony z bezstopniową przekładnią CVT oraz zlokalizowanym pomiędzy nimi silnikiem elektrycznym, tworzą równoległy układ hybrydowy. Podobnie jak Insight i Civic Hybrid - w określonych warunkach, przy jeździe z małymi i średnimi prędkościami - nowy Jazz Hybryd będzie w stanie poruszać się jedynie przy użyciu napędu elektrycznego.

Wizualnie hybrydowa wersja modelu Jazz będzie odróżniała się nieco zmienionymi reflektorami z niebieską obwódką, przeźroczystymi kloszami lamp tylnych, nowym wlotem powietrza, przestylizowanymi zderzakami i chromowaną listwą na drzwiach bagażnika.

Inne / Mark Bramley

Także wygląd wnętrza będzie ciut inny dzięki ciemniejszej, jednokolorowej desce rozdzielczej, która ma lepiej kontrastować z niebieskim podświetleniem wskaźników i zestawu audio. Wersja hybrydowa będzie też pierwszą w Europie odmianą Hondy Jazz dostępną ze skórzaną tapicerką.

Jazz Hybrid zostanie wprowadzony do sprzedaży na wybranych rynkach europejskich na początku 2011 roku. Do tego czasu zostaną też opublikowane kompletne dane dotyczące jego parametrów technicznych, wyposażenia i cen.

Jednak to nie wszytsko co Honda odsłoni na paryskim stoisku. Obok hybrydowej wersji Jazz, stanie specjalna edycja produkowanego w Europie Civica, Insight w specyfikacji na rok 2011, CR-Z, obecna już na rynku benzynowa wersja modelu Jazz oraz CR-V, Accord i Accord Tourer.

Ponadto, będzie można obejrzeć tam sportowo-turystyczny motocykl VFR1200F napędzany wyjątkowo zaawansowanym technicznie silnikiem w układzie V4 oraz awangardowo wystylizowany skuter PCX z silnikiem 125 cm3 ze służącym obniżeniu zużycia paliwa systemem wyłączania silnika na biegu jałowym.