Volkswagen golf został "Internetowym Samochodem Roku 2011" w kategorii samochodów używanych. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął passat. O przyznanych tytułach decydowały statystyki serwisu motoryzacyjnego otoMoto.pl.

Reklama
Inne

Ranking odzwierciedla zainteresowanie internautów poszczególnymi modelami samochodów. Ich głosy są zbierane podczas przeglądania ogłoszeń zamieszczonych w serwisie. W 2011 roku odnotowano ponad 1,2 mln zapytań o volkswagena golfa, ponad milion o passata. Volkswagen jest najczęściej wyszukiwaną marką w serwisie otoMoto.pl.

Inne

Zainteresowanie poszczególnymi modelami w serwisach ogłoszeniowych pokrywa się z liczbą rejestracji. Bez wątpienia samochody Volkswagena są najbardziej popularne na polskich drogach. Od 2000 roku w naszym kraju zarejestrowano prawie 720 000 golfów i niemal pół miliona passatów. Przyznane nagrody i powyższe statystki bardzo nas cieszą, gdyż świadczą o olbrzymim zaufaniu kierowców do marki Volkswagen, a także o niezawodności, trwałości i solidności naszych samochodów - powiedział Tomasz Tonder, PR manager Volkswagena.

Wśród dziesięciu najczęściej wyszukiwanych modeli w serwisie otoMoto.pl, aż 9 to produkty niemieckie z czego 6 należy do koncernu Volkswagena. Kierowcy wyszukiwali ponad 5 milionów razy samochody marki Volkswagen. Najbardziej pożądanym modelem jest golf hatchback z silnikiem 1.9 TDI.