Volkswagena wprowadza do polskich salonów sprzedaży specjalne, bogatsze wersje polo, golfa i jetty o nazwie optimum. Niemiecki producent obniżył też ceny passata oraz passata varianta (kombi).

W przypadku polo bazowe wersje zostały doposażone w klimatyzację, system radiowy RCD 210, światła do jazdy dziennej oraz w przypadku wersji trendline także w obudowy lusterek i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia. Cena polo trendline optimum z silnikiem 1.2/60 KM wynosi 43 490 zł. Zdaniem ludzi z VW kupujący zyskuje w tym przypadku w porównaniu ze standardową wersją 6930 zł.

Volkswagen golf jest najczęściej kupowanym samochodem w Europie, wielką popularnością cieszy się także w Polsce. Podstawowa wersja tego modelu Volkswagena nad Wisłą jest wyposażona m.in.: ABS, system ESP z funkcją stabilizacji przyczepy, klimatyzację, 7 poduszek powietrznych oraz radio z czytnikiem MP3. 

Wprowadzona do oferty wersja specjalna optimum, dodatkowo poszerza seryjne wyposażenie o: alarm z niezależnym zasilaniem i funkcją dozoru wnętrza, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu na ekranie radia lub nawigacji, system radiowy "RCD 310" z odtwarzaczem płyt CD, MP3 i 8 głośnikami oraz pakiet zimowy zawierający podgrzewane fotele, spryskiwacze reflektorów i kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy.

Wersja optimum oferowana jest dla golfa hatchback w wersjach trendline, comfortline oraz highline. Polacy mogą wybrać jeden z pośród czterech silników 1.4/80 KM, 1.2 TSI/105 KM, 1.4 TSI/122 KM oraz 1.6 TDI/90 KM i 105 KM. W porównaniu ze standardową wersją, dzięki wzbogaceniu wyposażenia oraz obniżeniu ceny, kupujący zyskuje 6720 zł. Golf optimum w wersji trendline z bazowym silnikiem 1.4/80 KM kosztuje 58 980 zł.

Volkswagen oferuje pakiet optimum także do nowej jetty. Specjalna wersja, podobnie jak w przypadku polo i golfa, jest tańsza i lepiej wyposażona. Jetta optimum w wersji trendline z silnikiem 1.2 TSI/105 KM kosztuje 69 480 zł. Wyposażona jest seryjnie m.in. w ESP, klimatyzację, system radiowy RCD 510 z 6,5" ekranem dotykowym, zmieniarką na 6 płyt CD, czytnikiem MP3 i ośmioma głośnikami, komputer pokładowy "MFA Plus", czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu do przeszkody na ekranie radia, zestaw telefoniczny Start oraz w pakiet zimowy z podgrzewanymi fotelami, spryskiwaczami reflektorów i kontrolką poziomu płynu spryskiwaczy. W porównaniu ze standardową wersją kupujący jettę trendline optimum zyskuje 8160 zł.

Poza wprowadzeniem polo, golfa i jetty optimum, Volkswagen obniżył ceny passata oraz passata varianta. Ceny wersji trendline zmniejszyły się o 3100 zł (dla silnika 1.6 TDI/105 KM o 5600 zł), wersji comfortline o 2500 zł (dla silnika 1.6 TDI/105 KM o 5000 zł) oraz wersji highline o 4600 zł. 

Aktualnie passat trendline z silnikiem 1.4 TSI/122 KM kosztuje 83 990 zł. Wyposażenie seryjne passata wzbogacono o tempomat w wersji comfortline oraz tempomat i multifunkcyjną kierownicę w wersji highline.

Lista wyposażenia dodatkowego passata została rozszerzona o dwa pakiety wyposażenia. Pakiet 990 oferuje w cenie 990 zł wyposażenie warte 6740 zł (czujniki parkowania z przodu i z tyłu z funkcją wizualizacji na ekranie radia, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access, zestaw telefoniczny Start oraz elektrycznie sterowana roleta przeciwsłoneczna tylnej szyby).

Pakiet komfort, który za 3490 zł oferuje wyposażenie o wartości aż 7160 zł (system radiowy RCD 510 z 8 głośnikami, zmieniarką płyt CD oraz czytnikiem plików MP3, reflektory bi-xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej oraz reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania).