Nowy chevrolet cruze kombi zadebiutuje na początku marca w czasie salonu samochodowego w Genewie. To oznacza, że nadjeżdża kolejny rywal golfa, focusa i innych kompaktów z dużym bagażnikiem.

Reklama
Nowy chevrolet cruze kombi ma 4675 mm długości, czyli jest dłuższy od wersji hatchback (4510 mm) i sedan (4597 mm) / Inne

Nowy chevrolet cruze kombi ma 4675 mm długości, czyli jest dłuższy od wersji hatchback (4510 mm) i sedan (4597 mm). Każdy model będzie seryjnie wyposażony w relingi dachowe. Bagażnik nowego kombiaka oferuje 500 litrów pojemności (do linii szyb). Po złożeniu tylnych siedzeń możliwości rosną do blisko 1500 litrów (pod dach).

Oprócz dostępnych obecnie jednostek benzynowych 1,6 l i 1,8 l latem 2012 roku zadebiutuje turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, nowy diesel 1,7 l oraz unowocześniona jednostka wysokoprężna 2,0 l. Standardem w silniku benzynowym 1,4 l oraz jednostkach wysokoprężnych 1,7 l i 2,0 l będzie układ start-stop.

Bagażnik nowego kombiaka oferuje 500 litrów pojemności (do linii szyb). Po złożeniu tylnych siedzeń możliwości rosną do blisko 1500 litrów (pod dach) / Inne / www.weigl.biz

Jednak to nie wszystko z nowości… W 2012 roku cała gama kompaktowego chevroleta zostanie odświeżona od kół po czubek dachu. Z zewnątrz samochód będzie się wyróżniał przeprojektowanym pasem przednim, zmodyfikowanymi kloszami reflektorów i światłami przeciwmgielnymi oraz nowymi obręczami kół. W kabinie pasażerskiej pojawi się poprawiona konsola centralna.

Dodatkowo na liście wyposażenia opcjonalnego pojawi się m.in. system bezkluczykowego dostępu oraz uruchamiania, tylna kamera, system audio-informacyjny Chevrolet MyLink.

Latem 2012 roku zadebiutuje turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, nowy diesel 1,7 ll / Inne / www.weigl.biz

Nowe funkcje i opcje wyposażenia modelu Cruze to m.in. system bezkluczykowego dostępu oraz uruchamiania, tylna kamera, system audio-informacyjny Chevrolet MyLink (opis poniżej) oraz układ start-stop zależnie od wybranej opcji wyposażenia oraz silnika.

Także latem tego roku w bogatszych wersjach wyposażeniowych cruze i aveo pojawi się MyLink - nowy system audio-informacyjny Chevroleta. Umożliwia on podłączenie smartfonów do pokładowego systemu rozrywkowego. Jak to działa? System MyLink wyświetla zawartość smartfonów na dotykowym, siedmiocalowym kolorowym ekranie. Po podłączeniu smartfona dostaniemy pełny dostęp do listy odtwarzania, galerii fotografii, książki telefonicznej, plików wideo i innych danych zapisanych w pamięci telefonu.

W bogatszych wersjach wyposażeniowych cruze i aveo pojawi się MyLink - nowy system audio-informacyjny Chevroleta / Inne / www.weigl.biz

Czy nowe kombi trafi w potrzeby polskich kierowców? Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę cenową Chevroleta nad Wisłą można spodziewać się dużej liczby tych samochodów na drogach. Od chwili pojawienia się pierwszego cruze w 2009 roku do tej pory sprzedało się łącznie ponad milion sztuk (sedan i hatchback) na całym świecie.