Nowe prawo zdecyduje, czy twój samochód nadaje się do jazdy czy… na złom

Rząd Donalda Tuska przypomniał sobie o pewnej ustawie leżącej na dnie szuflady. Efekt? Na celownik trafią stare samochody Polaków - jeśli auto nie spełni wymogów będziesz musiał się go pozbyć.

wróć do artykułu
  • ~Mirek
    (2013-01-15 16:07)
    Diagności będą zadowoleni. Kto jak kto ale PO umie uchwalać korupcjogenne prawo.
    Ciekawe jakie stawki będą obowiązywać?
  • ~Gość
    (2013-01-17 12:51)
    Jako dziecko dziesięcioletnie mój dziadek powiedział że,mam zapamiętać te słowa Bismarka z któregoś roku że jak chcesz polaka pożądnie ukarać to pozwól mu samemu żądzić.A jamu nato coty mi tu za bzdury opowiadasz o jakimś Bismarku a on nato zobaczysz że jak dorośniesz to zrozumiesz i mało to będziecie płacić podatki za wszystko co możliwe nawet za krzesło na którym będziecie siedzieć jak i powietrze które wdychamy.Dziś muszę przyznać wielki szacunek tym słowom które wypowiedział bo patrząc nato wszystko co się dzieje w tym kraju to muszę stwierdzić skąd ten człowiek tyle lat temu otym wiedział i jakto możliwe.
  • ~marcel
    (2015-03-31 15:33)
    Ja z takimi rzeczami podjechałbym do Autoreduty. Naprawde polecam, bo to dobry i sprawdzony serwis i jeszcze odpukac sie nie zawiodłem.
  • ~wojtek
    (2015-03-27 22:29)
    W Warszawie jesli już mogę polecić dobry i dosyć konkurencyjny cenowo serwis to mysle ze ten
    http://www.BMWserwisPorsche.pl
    tylko to co mogę doradzić ,omijaj małe warsztaciki jesli zależy Ci na aucie,a widze ze tak jest ,bo mozesz sie dosłownie niezle przejechac.
  • ~maciek
    (2013-07-14 14:33)
    Ja polecam Wam jesli macie coś naprawić w BMW wybrać sie do salonu Autoreduta w Warszawie. Gwarantuje ze na 100% bedziecie zadowoleni z obsługi i wykonanej naprawy.
  • ~kamil
    (2013-07-08 19:42)
    Warto po prostu jezdzić do dobrych serwisów. Ja w stolicy mam swój sprawdzony Autoreduta i przyznam ze nawet nie przeszło mi przez mysl to aby jezdzić do ASO z jakąś usterką.
  • ~paweł
    (2013-04-30 22:32)
    Ja mam jesli chodzi o polecenie naprawde dobry serwis Liona Motors w Piasecznie. Jesli ktos szuka dla siebei pewnego i naprawde zaufanego serwisu to spokojnie moze sie tam wybrać ze swoim autem.
  • ~szofer
    (2013-01-21 09:55)
    DAM W ŁAPĘ I MÓJ MALUCH PRZEJDZIE WSZYSTKIE BADANIA!!!
  • ~morgana
    (2013-01-17 13:31)
    Aha - rozumiem, że mój ukochany rząd, składający się z ludzi, na których, niestety, głosowałam, będzie mnie sponsorować i będę mogła kupić sobie nowy samochód, jak ustawa, o której mowa wyżej wejdzie wżycie!?
  • ~ELBA
    (2013-01-16 16:29)
    KAZDY CHCIALBY MIEC NOWY SAMOCHOD JAK ELITA POLITYCZNA.TRZEBA BY ZARABIAC JAK ONI I BYC NA UTRZYMANIU PODATNIKOW WTEDY NAPEWNO NIKT Z LUDZI NIE KUPOWALBY ZLOMU Z ZAGRANICY.RZADOWI CHODZI OTO ZEBY NAS WSZYSTKICH PO PROSTU WYKONCZYC.TYLKO KTO BEDZIE NA NICH PRACOWAL MLODZI WYJECHALI A STARZY UMIERAJA
  • ~Czesiek
    (2013-01-15 15:57)
    Tusk i Po niech już żadnych uchwał nie wprowadzają Polacy już niedługo odeślą ich na śmietnik historii a PSL JAK DALEJ będzie ich popierał to czeka ich to samo
  • ~technik mechanik
    (2013-01-16 12:06)
    Samochody produkowane po 2008 r powinny podlegać kasacji ,po3,4, latach nie nadają sie do użytku.Zużycie wszystkich elementów sięga ponad 60 %. 20 letnie auta mają zyżycie około30 % na tym polega jakość wykonania i stosowanych materiałów.OCH lata 90 to były wozy nie do zajechania.
  • ~leszekz katowic
    (2013-01-16 11:46)
    dziesiecioletni samochod z zachodu to zlom a20 letni czolg lub tramwaj to nowka
  • ~sf
    (2013-01-15 20:22)
    bravo , wszystkie auta na lpg na złom bo generują związki o wiele bardziej grożne niż z benzyn, zobaczycie :-)
  • ~miroslaw
    (2013-01-15 19:29)
    Byloby dobrze zeby Polak poruszal sie pieszo
  • ~vh
    (2013-01-15 18:29)
    Ja tam sie nie boje - moj dziadek wypierdziany po niemcu spokojnie przechodzi badania techniczne - wzorcowy stan spalin, zawieszenie, hamulce w bardzo dobrym stanie, nadwozie bez performacji, leje benzyne, zmieniam plyny i filtry jezdze...
  • ~Tadeusz
    (2013-01-15 16:29)
    Tuska i spółkę stać na nowe auta a robol ma jeżdzić do pracy rowerem , pewnie -będzie zdrowszy .
  • ~Mobilista
    (2013-01-15 16:06)
    Wreszcie skończy się jazda sprowadzonymi z zachodu klepanymi bo kilka razy złomami sprzdawanymi jako "prawie nówka, używany przez kobietę / dziadek dojeżdżał do kościoła". Byleby tylko kryteria były ustawione uczciwie (stan techniczny np. ramy pojazdu) a nie z wymuszeniem na obywatelach zakupu nowych samochodów (np. wiek czy posiadanie np. katalizatorów / poduszek / innych "gadżetów").
  • ~marcin
    (2015-04-29 23:27)
    Z jakiego jesteś miasta?
    Podjedz sobie do dobrego mechanika i to sprawdz,bo wiesz takie gadanie i gdybanie,a potem grzebanie w aucie to nic nie daje.
    Ja tak miałem z kolockami,cudowałem i kombinowałem,wreszcie pojechałem po robocie do autoreduty i mi to zrobili.A juz dogorywały.

Może zainteresować Cię też: