Inne
Reklama

Podczas jesiennego salonu samochodowego w Paryżu Hyundai przed oczami całego świata odsłoni absolutną nowość – model ix20. Koreańczyk będzie grał w tej samej lidze co Opel Meriva, Kia Venga i zapowiadany przez Toyotę vanik Verso-S.

Inne

Hyundai ix20, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym firmy w Rüsselsheim, jest drugim - po ix35, europejskim samochodem stworzonym zgodnie z nowym językiem projektowania Hyundaia Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba).

Jak zachwalają konstruktorzy ix20 reprezentuje crossoverowy (terenowo-wszędobylski?) charakter oraz uniwersalność użytkowania - jest on nie tylko funkcjonalnym środkiem transportu, ale jednocześnie zapewnia dynamikę i przyjemność z jazdy.

Hyundai do napędu ix20 przewiduje dwa silniki benzynowe (1.4/90 KM, 1.6/125 KM) i dwa turbodiesle (1.4/90 KM, 1.6/128 KM).

Inne

ix20 trafi do salonów w czwartym kwartale 2010 roku. Będzie oferowany z programem gwarancyjnym Hyundaia 5-Year Triple Care, obejmującym 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu oraz 5 lat assistance.