Dziennik Gazeta Prawana logo

Poznaj najbardziej niezawodne auta…

16 grudnia 2008, 12:50
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Poznaj najbardziej niezawodne auta…
Inne
Ford najbardziej niezawodny. Audi A6 - najlepsze we wszystkich klasach. Saab pobił Audi i Toyotę. Oto najnowszy raport rzeczoznawców z niemieckiej Dekry. Eksperci zebrali w nim dane z 15 milionów przeglądów. Dziennik.pl przedstawia siedem najlepszych i najgorszych trójek wartych zainteresowania.

Do rzeczy! Najbardziej niezawodnym autem okrzyknięto Forda S-Max/Galaxy. Według fachowców, van jest najlepszym spośród 150 modeli opisanych w najnowszej publikacji Dekry. Stwierdzenie popierają liczbami - rodzinny ford niemal w 97 proc. przeszedł badania techniczne bez kłopotów. Tłumacząc obrazowo - na 100 skontrolowanych aut prawie 97 zdało na piątkę. Za S-Maxem kolejno są Renault Clio III i Mazda5.

>>>Prawdziwa jazda na maksa!

Wśród maluchów w kategorii do 50 tys. km najlepsze jest renault clio przed samochodami japońskich mare. Na wyższych półkach dominują osobówki niemieckie.

Ciekawie wygląda klasyfikacja w klasie średniej, gdzie saab 9-3 wygrał w dwóch kategoriach - do 50 tys. km i od 50 tys. km do 100 tys. przejechanych kilometrów. Zdaniem specjalistów Dekry stylowy Szwed okazał się lepszy technicznie niż audi A4 i toyota avensis.

>>>Na lato szwedzki topless...

Wreszcie nowość w niemieckim rankingu, czyli wybór auta w kategorii "Najlepszy we wszystkich klasach". Tu pod uwagę jest brany uśredniony wynik statystyk należących do najbardziej niezawodnych samochodów. Tytuł "mistrza mistrzów" zgarnęło Audi A6, przed dwoma limuzynami z Bawarii czyli kolejno BMW serii 7 i BMW serii 5

Raport Dekry na 2009 rok kontynuuje sposób oceny jaki zadebiutował w 2008 r. i prezentuje dane o awaryjności samochodów po przejechaniu określonych przebiegów. Jeszcze dwa lata wcześniej liczył się wiek. Autorzy twierdzą, że taka zmiana bardziej podpowie kierowcom, które auto jest warte zainteresowania, a które trzeba omijać z daleka.

Oto najmniej i najbardziej awaryjne samochody według raportu niezawodności Dekra 2009:

- Renault Clio III - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce Toyota Aygo; trzecia lokata Mazda2)

- Mazda2 - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce Honda Jazz; trzecie miejsce Mitsubishi Colt)

- Audi A2 - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce Toyota Yaris; trzecie miejsce Ford Fiesta i Fusion)

Najgorsze:
- Renault Twingo

- Fiat Seicento

- Ford Ka

- Toyota Prius - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce Ford Focus; trzecia lokata Mazda3)

- VW Golf V, Jetta, Golf Plus - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce Mazda3; trzecia lokata Skoda Octavia)

- Skoda Octavia - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce Ford Focus; trzecia lokata VW Golf V, Jetta, Golf Plus)

Najgorsze
- Volkswagen Golf/Bora

- Opel Astra

- Chrysler PT Cruiser

- Saab 9-3 - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce Audi A4; trzecia lokata Toyota Avensis)

- Saab 9-3 - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce Audi A4; trzecia lokata Toyota Avensis)

- Audi A4 - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce Toyota Avensis; trzecia lokata Mazda6)

>>> Saab 9-3 Turbo X - gaz do dechy!

Najgorsze
- Renault Laguna

- Volkswagen Passat

- Alfa Romeo 156

- Audi A6 - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce BMW serii 7; trzecia lokata BMW serii 5)

- Audi A8 - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce BMW serii 7; trzecia lokata Audi A6)

- Audi A6 - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce BMW serii 7; trzecia lokata BMW serii 5)

Najgorsze
- Volvo S60

- Volvo V70/XC 70

- Volvo S80

- Mercedes SLK - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce BMW Z4 Cabrio i Coupe; trzecia lokata BMW serii 3 Cabrio)

- Mercedes SLK - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce Audi A4 Cabrio; trzecia lokata BMW Z4 Cabrio i Coupe)

- BMW 3 Cabrio - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce Mazda MX-5; trzecia lokata Audi TT Cabrio i Coupe)

Najgorsze
- Alfa Romeo Spider/GTV

- Volkswagen Golf Cabrio

- Fiat Barchetta

- BMW X3 - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce Subaru Forester; trzecia lokata Hyundai Tucson)

- Porsche Cayenne - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce BMW X3; trzecia lokata Subaru Forester)

- Toyota RAV4 - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce BMW X5; trzecia lokata Mitsubishi Pajero)

Najgorsze
Land Rover Freelander 2

Jeep Grand Cherokee

Mercedes Klasa G

- Ford S-Max, Galaxy - do 50 tys. km przebiegu (drugie miejsce Mazda5; trzecia lokata Seat Altea, Altea XL, Toledo)

- Seat Altea, Altea XL, Toledo - od 50 tys. km do 100 tys. km (drugie miejsce Ford C-Max; trzecia lokata VW Touran)

- VW Touran - od 100 tys. km do 150 tys. km (drugie miejsce VW Caddy; trzecia lokata VW T5)

Najgorsze
Volkswagen Sharan

Renault Kangoo

Ford Galaxy

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj