Zwycięzcami rajdu RMF Moroko Challenge zostali Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk a na drugim miejscu znalazł się zespół NAC Rally Team, czyli Piotr Domownik i Paweł Molgo.

Na pierwszym i drugim miejscu uplasowali się doświadczeni zawodnicy, jadący Mitsubishi Pajero - pojeździe, który 12 krotnie zwyciężał w najtrudniejszym terenowym maratonie świata - rajdzie Dakar.

Tryumfatorzy rajdu Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk doświadczenie zdobywali w wielu terenowych rajdach między innymi w słynnym Dakarze - są jedyną polska samochodową załogą, która dotarła do mety rajdu Dakar 2010.

"Zajęliśmy drugie miejsce a to dla nas naprawdę dobry wynik" - mówi Piotr Domownik z teamu NAC - "Jarek Kazberuk ze swoim dakarowym doświadczeniem był nie do pokonania na wydmach i ten właśnie etap zepchnął nas na drugą pozycję, którą utrzymaliśmy do końca."

"Jestem naprawdę zadowolony z naszego pierwszego wspólnego startu" - dodaje Paweł Molgo - "naszą T2-ką wygraliśmy przecież z samochodami z klasy T1, które mają znacznie większy potencjał. A na wydmach potrenujemy i zmierzymy się z Jarkiem ponownie za rok."

Cały rajd prowadził po terenach stworzonych do szybkiej jazdy 4x4. "Było wszystko co trzeba - kamienie, wąwozy, wyschnięte rzeki i jeziora, pustynia piaszczysta i kamienista. Większość zawodników na długo zapamięta dopisek w roadbooku opisujący ciasny zakręt "Uwaga! Nie wjechać do Algierii. Było naprawdę tak jak powinno być na maratońskim rajdzie pustynnym" - podsumowuje Piotr Domownik.