Inne / Ford
Reklama

Mały Ford sprzedaje się jak świeże bułeczki. Liczby nie kłamią - od debiutu, czyli od 1 października do końca listopada europejczycy kupili sobie 42,2 tys. sztuk najnowszej fiesty.

>>>Poznaj najbardziej niezawodne auta

W raporcie speców od analizy rynku czterech kółek z firmy JATO Dynamics czytamy, że tylko w przedostatnim miesiącu 2008 roku amatora znalazło dokładnie 23 561 egzemplarzy fiesty siódmej generacji. Co dnia 785 nowiutkich aut opuszczało salon. Cacko z Kolonii wyprzedził jedynie nieśmiertelny vw golf. Zresztą w ogólnym zestawieniu Ford jest drugim, po VW sprzedawcą aut na Starym Kontynencie.

Nówka ze stajni Forda ograła peugeota 207, forda focusa, renault clio, volkswagena passata, opla corsę, volkswagena polo, audi A4 i fiata punto. Co jest tajemnicą sukcesu? Fiesta to najbardziej ekspresyjny Ford w historii. Cztery kółka z gatunku - "Kochanie! Chce je mieć!"

>>>Zobacz! Nowa fiesta za złotówki

Kolejną ciekawostką jest liczba sprzedanych modeli w Wielkiej Brytanii jednym z ważniejszych rynków dla Forda. Tam w ciągu 77 dni od momentu pojawienia się auta w ofercie (początek października) Anglicy kupili przeszło 11,5 tys. egzemplarzy. Dzień w dzień wyjeżdżało na drogę niemal 150 sztuk nowiutkiej fiesty z kierownicą po prawej stronie.

Kogo uwiodła nowość Forda? Statystyki mówią, że kierowcy przesiadają się do fiesty z peugeota 207 i renault clio. Najwięcej, bo aż 21 procent osób, w kratce "kolor" wpisało panter black. Drugi po kociej czerni jest gorący róż (hot magenta - 15 proc.).

>>>Ale jazda! Marysia i nowa fiesta

Ciekawe czy Anglicy tak ruszyli na zakupy po szalonej gonitwie Clarksona uliczkami centrum handlowego? Corvette nie miała szans… Ktoś nie wierzy? Niech przekona się na własne oczy - wystarczy kliknąć...

>>>Ford fiesta kontra chevrolet corvette - zobacz pojedynek w Top Gear