Ceny paliw na stacjach. Tyle zapłacisz w lipcu

Zaskakujące ruchy na rynku paliw. Wbrew wcześniejszym prognozom, paliwa nie drożeją, a tanieją. Obniżki są raczej symboliczne, ale w obliczu wcześniejszych zapowiedzi, można traktować je jako dobrą wiadomość. Sytuacja jest nietypowa, zwłaszcza że mówimy o okresie wakacyjnym. Zatrzymane podwyżki są zatem dobrym argumentem, by zaplanować podróż. Ile kierowcy zapłacą za paliwo od 3 lipca?

Odpowiedź przynosi najnowszy raport e-petrol.pl. Analitycy wskazują, że choć nie ma mowy o rewolucji, kierowcy zapłacą za tankowanie nieco mniej niż zapowiadały prognozy: początek lipca okazał się być łaskawy dla tankujących, ponieważ spodziewane podwyżki nie pojawiły się na stacjach paliw. Wyjątkiem jest natomiast autogaz, który wprawdzie podrożał, ale zaledwie o grosz - wskazują eksperci.

Reklama

Benzyna tańsza o grosz, autogaz lekko w górę. Ceny paliw od 3 lipca

Reklama

Aktualna cena najpopularniejszej benzyny Pb95 spadła średnio o dwa grosze i w pierwszym tygodniu lipca wynosi 6,44 złotych za litr. Olej napędowy jest z kolei o trzy grosze tańszy - jego ceny spadły do średniego poziomu 6,46 złotych za litr. Nieco mniej powodów do zadowolenia mają kierowcy jeżdżący samochodami z instalacją LPG. Średnie ceny autogazu wzrosły o 1 grosz - za LPG płacimy średnio 2,69 złotych za litr.

Ceny paliw, tankowanie auta / dziennik.pl
Paliwo Cena od 3 lipca 2024 Zmiana
Benzyna 95 6,44 zł/l - 2 grosze
Olej napędowy czyli diesel 6,46 zł/l - 3 grosze
Gaz LPG 2,69 zł/l + 1 grosz

Wakacyjne promocje na paliwo. O ile taniej zatankujesz?

W wakacje można jednak liczyć nie tylko na obniżki, ale i na promocyjne akcje, organizowane przez największe koncerny. Kto przecenił paliwo, na jakich zasadach można skorzystać z promocji i jakie paliwa są nimi objęte? Wszystko zależy od konkretnej sieci.

28 czerwca ze swoją akcją ruszył Orlen. Promocja na stacjach Orlen jest limitowana czasowo i będzie obowiązywać w weekendy. Promocyjne tankowanie będzie więc możliwe w każdy wakacyjny piątek, sobotę i niedzielę do 1 września, do godz. 23:59. Przewidziano także limit tankowań - czterech do końca lipca i czterech do 1 września. Limit pojedynczego promocyjnego tankowania, wyłącznie do baku pojazdu, to 50 litrów, po jego przekroczeniu pozostała część tankowania będzie rozliczana po regularnej cenie - zaznacza Orlen. Ile można zaoszczędzić? Każdy uczestnik programu otrzyma 35 gr rabatu na litrze dowolnego paliwa EFECTA, a posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na dodatkowe 10 gr rabatu.

Tankowanie paliwa na stacji / Tomasz Sewastianowicz

Promocje na stacjach paliw. Benzyna 95 nawet 45 groszy taniej

Swoją wakacyjną promocję wprowadziła również sieć stacji Circle K. Od 1 lipca do 31 sierpnia, Circle K proponuje vouchery z rabatem 30 gr/litr na paliwa miles, milesPlus lub 10 gr/litr na LPG SupraGas. Promocyjna akcja skierowana do uczestników programu lojalnościowego objęta została ograniczeniem do 50 litrów podczas jednorazowego tankowania. Promocyjne paliwo będzie dostępne, gdy klient zobaczy kupon w aplikacji - będą one dodawane automatycznie i widoczne po zalogowaniu.

Wakacyjna akcja promocyjna jest dostępna również dla klientów stacji Shell. O ile taniej zatankujemy i jakie są warunki? Od 21 czerwca trwa program „Podróże z rabatami” i, podobnie jak w innych sieciach, jest skierowany do uczestników programu lojalnościowego. O ile taniej zatankujemy na Shellu? Zniżki obowiązują przy każdym tankowaniu. Uczestnicy zarejestrowani w programie Shell ClubSmart mogą uzyskać rabat 40 gr na litr paliw Shell V-Power 95 oraz Shell V-Power Diesel, 20 gr na litr podstawowych paliw Shell FuelSave 95 oraz Shell FuelSave Diesel, a także 10 gr na litr paliwa Shell AutoGas. Żeby otrzymać rabat wystarczy zatankować minimum 10 litrów wskazanego paliwa, a limit tankowania wynosi 60 litrów.

Od 28 czerwca tańsze tankowanie jest możliwe również na stacjach BP. Jak poinformował koncern, wakacyjna akcja "Weekendowe rabaty od bp" potrwa do 1 września 2024 roku i umożliwi tańsze tankowanie w piątki, soboty i niedziele, z limitem 5 tankowań miesięcznie. Jak dużo można zaoszczędzić i jakie paliwa są tańsze w promocji? Akcja dotyczy paliw podstawowych - oznacza to, że rabat w wysokości 30 groszy na litrze obejmuje jedynie benzynę 95 i olej napędowy. Promocja realizowana jest na wszystkich stacjach BP w Polsce i skorzystać z niej mogą wszyscy klienci, którzy należą do programu lojalnościowego Payback.

Tankowanie samochodu / dziennik.pl / Maciej Lubczyński