Opony zimowe to za mało. Jak przygotować samochód na mróz i śnieg?

| Aktualizacja:

Niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych ma oświetlenie, akumulator i pasek klinowy, dlatego zanim ruszymy zimą w drogę, koniecznie musimy sprawdzić te rzeczy. Warto zadbać także o widoczność, m.in. wymieniając zużyte wycieraczki. Niestety, wymiana opon to za mało, by odpowiednio przygotować samochód do zimy.

wróć do artykułu
 • ~carlos
  (2019-01-31 15:42)
  No pewnie, opony to nie wszystko. Wycieraczki to drugi bardzo ważny element, który zapewnia nam bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Ja też mam wycieraczki Valeo, wymieniam tuż przed zimą co roku, tak na wszelki wypadek. Chociaż przy tych od Valeo to nawet lód nie jest straszny.
 • ~haszag
  (2018-12-01 09:23)
  Hydrofobizacja podobno rzeczywiście działa, ale ja tak samo nie muszę się martwić odkąd mam wycieraczki Valeo. Bardzo dobra firma, ja na ten mróz kupiłem sobie AquaBlade z podgrzewaczem i to jest naprawdę super sprawa.
 • ~Adam
  (2016-10-25 15:33)
  o hydrofobizacji chyba nie słyszałem, a te wycieraczki z visee, jaki masz model Mikołaj? zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem które wybrać.
 • ~Mikołaj
  (2016-10-05 12:45)
  Dla mnie przed zimą najważniejszy jest przegląd techniczny auta i zmiana opon na zimowe, czuje sie wtedy bezpieczny. Jeśli chodzi o temat wycieraczek to nie zbyt sie martwie od kiedy uzywam te z visee. Sa mega wytrzymale, dobrej jakosci piora i zima im nie straszna.
 • ~Turas
  (2015-12-22 10:56)
  A ja bym dodał jeszcze np. hydrofobizację szyby przedniej. Fajna opcja na okres jesienno-zimowy.

Może zainteresować Cię też: