Reklama

Budowa węzła w Myślenicach. Prace ruszą wiosną

Rozpoczęcie budowy nowego węzła planowane jest na wczesną wiosnę. Pierwszym etapem prac będzie przełożenie sieci energetycznych niskiego i średniego napięcia, teletechnicznych, kanalizacyjnych, wodociągowych i gazowych, które kolidują z planowaną inwestycją. Dodatkowo, konieczna będzie rozbiórka pięciu budynków znajdujących się na obszarze przeznaczonym pod budowę węzła.

Firma Banimex będzie odpowiedzialna za realizację tej inwestycji, która ma trwać 18 miesięcy, z uwzględnieniem przerw zimowych. Planuje się, że nowy węzeł będzie gotowy do użytku do końca 2025 r.

Nowy węzeł w Myślenicach. Jakie zmiany w organizacji ruchu?

Budowa nowego węzła w Myślenicach pozwoli na likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. Planuje się również stworzenie dodatkowych pasów umożliwiających wjazd na węzeł i na drogę krajową nr 7. Na ul. Sobieskiego zaplanowano budowę ronda, z którego będzie można wjechać na DK7. Te zmiany mają poprawić płynność ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo na tym obszarze.

Zakopianka na odcinku Nowy Targ - Szaflary / GDDKiA / materiały prasowe

W ramach inwestycji przewidziana jest także budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. To rozwiązanie ma umożliwić likwidację istniejącego przejścia dla pieszych, zapewniając mieszkańcom bezpieczne przekraczanie Zakopianki. Całkowity koszt prac związanych z budową nowego węzła w Myślenicach wynosi prawie 56 mln zł. Finansowanie tej inwestycji pochodzi ze środków budżetowych, które są dostępne dla Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakopianka / GDDKiA / Krzysztof Nalewajko