Ręce na kierownicy i nie drgnij. Czy kierowca musi zostać w aucie w czasie kontroli?

| Aktualizacja:

Jak zachować się w czasie kontroli drogowej? Kierowca musi zastosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta.

wróć do artykułu
 • ~macoch
  (2018-02-11 15:00)
  Kraj totalitarny. To jednak Milicja Obywatelska była łaskawsza. A autor tych przepisów trafi wcześniej czy później do pudła.
 • ~Antyprzemoc
  (2018-02-11 15:29)
  Najwyższym prawem powinien być zdrowy rozsądek - jeśli policjant strzela do obywatela pod pretekstem "nie stosowania się do poleceń", powinien odpowiadać za morderstwo. Chłopcy zaatakowani na skrzyżowaniu w Poznaniu nie wiedzieli, że atakujący są policjantami - jeden zginął, drugi został kaleką do końca życia. To samo było z kilkoma innymi kierowcami, którzy byli ostrzeliwani z powodu "nie zatrzymania się", przy czym owo zatrzymywanie odbywało się w taki sposób i w takim miejscu, że kierowca nie miał obowiązku się zatrzymywać, bo nie wiedział, z kim ma do czynienia. Pozdrawiam.
 • ~Zrobic tak jak w USA
  (2018-02-11 18:53)
  Spróbuj w stanach wyjsc z auta. To bedziesz trupem. Tylko u nas tak sie cackają z kierowcami. Niskie mandaty i wogole pyskówka z policjantem.
 • ~zizi
  (2018-02-11 22:12)
  ze względu na własnie te wszystkie zasady, wolę dla świętego spokoju włąćzyć yanosika i nie bawić się w kotka i myszkę z policją tylko po prostu nie dawać się "łapać". Polecam, daje dużo spokoju człowiekowi
 • ~gość321
  (2018-02-14 18:33)
  Proszę wskazać przepis mówiący o trzymaniu rąk, oczekiwaniu na policjanta w aucie oraz wskazać co grozi za np. trzymanie rąk w kieszeni, w spodniach koleżanki itp.

Może zainteresować Cię też: