Pijacy nie trafią do więzienia? Rewolucyjny pomysł ministra

| Aktualizacja:

Miesięczny koszt utrzymania więźnia to 2,5 tysiąca złotych, a od wysyłania ludzi do więzienia nie zmniejsza się przestępczość. Dlatego rząd chce odpuszczać więzienie przyłapanym na drodze drobnym pijaczkom.

wróć do artykułu
  • ~pobudka
    (2012-03-26 20:13)
    co juz na karaniu nie zbija sie poparcia wyborczego?
  • ~kierowca
    (2012-03-26 22:06)
    "Drobny drogpwy pijaczek" to potencjalny morderca...jak każdy wyjeżdżający na drogę po alkoholu!!! Kary powinny byc nieuchronne i baaaardzo dotkliwe!!! Najlepiej finansowe, bo zabranie prawa jazdy nic nie daje...pijacy jeżdżą bez dokumentu i tyle...
  • ~POrąbany Wiesio
    (2012-03-27 20:57)
    proPOnuję wprowadzić karę chłosty a za korupcję klenczenie na grochu
  • ~policjant
    (2012-03-27 14:51)
    popieram
  • ~LGB
    (2012-03-27 07:24)
    Od samego początku śmieszyło mnie to PIS-dowate prawo. Gdyby ich rząd nie upadł na pewno wprowadzili by więzienie i odbieranie praw jazd dla pijanych pieszych. A jak ktoś nie ma prawka to by go kierowali na przymusowy kurs z 4 razy aż zda!!! i wtedy odbierali. W imię równości. Rowerzysta nie jest większym zagrożeniem niż pijany pieszy na pewno nie zabije kierowcy samochodu pod warunkiem, że ten nie spanikuje i zamiast go rozjechać uderzy w drzewo.
  • ~Pikuś
    (2012-03-27 02:34)
    !Tworzyć obozy ciężkiej pracy - gdzie indziej są i się sprawdzają!
  • ~Antypisuar
    (2012-03-27 00:29)
    Kradzieże na budowie drogi S17, osiem osób zatrzymanych

    Wokół budowy drogi S17 w rejonie Garbowa kwitła szara strefa. Można było taniej kupić paliwo, piasek i kamień tłuczeń. Policjanci rozbili trzy szajki, które zajmowały się kradzieżami na dużą skalę
  • ~art B afera
    (2012-03-26 23:11)
    Do antypisuar

    Czytam czasami wasze idiotyczne wpisy i zal mi sie was robi , jakich mamy debili i chamow, gdzie wy wychowaliscie sie , przepraszam ale warcholstwo to pospolita cecha sporej czesci polakow do ktorych ty sie zaliczasz komromitujac swoja ulubiona partie.
  • ~x
    (2012-03-26 22:58)
    O! to ja teraz rozumiem co Platforma miała na myśli obiecując by zyło się lepiej - w końcu komus dobrze zrobili
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 22:45)
    Miły Tofiku - cieszę się, że mój wpis zmusił cię do myślenia, co nie jest wcale takie oczywiste wśród moherowych szumowin.
  • ~ciekawe
    (2012-03-26 22:42)
    Jakoś z tego forum to wynika, że PiSowcy to biedota i pijaki na rowerach a POkraczni to gangsterzy, mafiozi i złodzieje z wyższej półki (byli mafiozi z Pruszkowa, Wołomina itd.). Kto z nich bardziej niebezpieczny.
  • ~mason
    (2012-03-26 22:39)
    a poco go karać noge na gaz i w niego zmiejszy sie ilosc pojaczków
  • ~Anka
    (2012-03-26 22:20)
    nie popuszczać do pudła i do robót publicznych , za chleb i czarną kawę
    oraz minimum na sali publicznej w areszcie
  • ~Tofik
    (2012-03-26 22:03)
    re antypisuar. Należysz do tych, którym Ryży może nas rać na głowę, a oni i tak POwiedzą, że kupił im kapelusz. Do tego te ciągłe bajania o pisuarze, chyba używasz go zamiast umywalki, stąd twój kompleks do pisuaru.
  • ~Dawid
    (2012-03-26 19:53)
    A co z tymi co maja używki na własny użytek MATOLE donaldzie!?
  • ~sly
    (2012-03-26 21:19)
    nie jestem za Pustymi Obietnicami,ale to jest dobry pomysl.
  • ~StJ
    (2012-03-26 21:18)
    Nareszcie znalazł się jeden myślący w PO!! Tusku pewnie nie umie tabliczki mnożenia!!Gdyby głuPOta miała skrzydła to Platforma ...
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 21:15)
    Na pijanych kierowców i rowerzystów sposób jest prosty. Wystarczy ich wszystkich zapisać do PiS-uaru, a upierdliwość kary spowoduje, że nigdy więcej nie złapią za kieliszek. Natomiast ci opoje, którzy są już w pisuarze, nich się uczą na pamięć przemówień kaczyzny lub Tolka Macierewicza. Efekt podobny.
  • ~AntyPO
    (2012-03-26 21:00)
    Dożywotnio zabierać im prawo jazdy i karać mandatem w wysokości 50 tysięcy złotych! Moczymorda nie ma prawa prowadzić auta!!! Pieprzone PO!!!
  • ~pra
    (2012-03-26 20:51)
    Bardzo słuszna decyzja, za drogi jest taki przestępca aby siedział sobie bezczynnie w więzieniu i marnował nasze podatki. Kary finansowe na ogół nic nie pomagają, bo ci ludzie pieniędzy nie mają i komornik nie jest w stanie wyegzekwować należności.

    Wobec czego, aby nie pozostał całkowicie bezkarny należy wprowadzić KARĘ CHŁOSTY na gołą pupę , która byłaby wykonywana w miejscu publicznym w obecności mieszkańców tej miejscowości przy okazji festynów i innych uroczystości. Po czym został by sporządzony protokół i wraz z nagraniem tej chłosty i odpowiednim komentarzem, byłoby to odtwarzane na najbliższym elekronicznym bilbordzie kilka razy w ciągu dnia przez okres jednego roku. Kara wstydu jest najbardziej wychowawczą karą, bo siedzacego wieźnia w więzieniu nikt nie widzi więc go to niewiele obchodzi co tam mówią ludzie z jego miejscowości, tym bardziej, że rodzina na ogół kryje takiego przestępcę i mówi , że wyjechał za granicę.

Może zainteresować Cię też: