Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Alkohol, piracka jazda i wyzywanie policji! Posłowie i senatorowie za kierownicą

2 stycznia 2014, 14:26
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim politycy PiS, Solidarnej Polski i SLD chcą zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. Jedyną opozycyjną partią, która nie mówi o surowszym karaniu tych, którzy wsiadają za kółko po pijaku jest Twój Ruch - informuje tvp.info. Zdaniem polityków tej partii, dyskusje o zaostrzaniu kar tuż po tragedii to "taniec hien na grobach ofiar pijanych kierowców". Poseł PiS Marcin Mastalerek cytowany przez portal tvn24.pl przypomniał, że "Platforma Obywatelska przetrzymuje w zamrażarce projekt (PiS) zaostrzający kary i to Platforma odrzuciła w kwietniu w pierwszym czytaniu projekt zaostrzający kary dla pijanych kierowców". Niestety sami posłowie i senatorowie mają na koncie jazdę na dwóch gazach, pirackie wyczyny za kierownicą i nawet wyzywanie policjantów. Oto czarne owce z polskiej sceny politycznej…
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim politycy PiS, Solidarnej Polski i SLD chcą zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. Jedyną opozycyjną partią, która nie mówi o surowszym karaniu tych, którzy wsiadają za kółko po pijaku jest Twój Ruch - informuje tvp.info. Zdaniem polityków tej partii, dyskusje o zaostrzaniu kar tuż po tragedii to "taniec hien na grobach ofiar pijanych kierowców". Poseł PiS Marcin Mastalerek cytowany przez portal tvn24.pl przypomniał, że "Platforma Obywatelska przetrzymuje w zamrażarce projekt (PiS) zaostrzający kary i to Platforma odrzuciła w kwietniu w pierwszym czytaniu projekt zaostrzający kary dla pijanych kierowców". Niestety sami posłowie i senatorowie mają na koncie jazdę na dwóch gazach, pirackie wyczyny za kierownicą i nawet wyzywanie policjantów. Oto czarne owce z polskiej sceny politycznej… / policja.pl
Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim politycy prześcigają się w pomysłach na karanie kierowców, którzy prowadzą auto po wypiciu alkoholu. Niestety sami posłowie i senatorowie mają na koncie jazdę na podwójnym gazie, pirackie wyczyny i wyzywanie policjantów. Oto czarne owce polskiej sceny politycznej…

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
senator polityk policja poseł alkohol

Powiązane

Reklama

Komentarze (42)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • j
  2016-02-05 19:30
  Jaki pan taki Kram
  0
  zgłoś
 • Wittorio
  2014-01-30 13:23
  Pijani kierowcy powodują zaledwie 0,1-0,2 % wszystkich wypadków,a więc tylko tyle i aż tyle.99,5% wypadków jest dziełem kierowców trzeżwych.Największym problemem jest nieprzestrzeganie przepisów drogowych i to przede wszystkim przez młodych kierowców.Zbyt duża prędkość,wyprzedzanie na trzeciego i na dwóch liniach ciągłych,brawura,niskie kwalifikacje i najzwyklejsza arogancja.Czy eskalacja kar jest w stanie radykalnie zmniejszyć ilość wypadków?Wątpię.Najważniejsz jest profilaktyka.
  0
  zgłoś
 • olmaria7
  2014-01-22 12:45
  koniec z badziejstwem rządzących ! I posłowie i senatorzy, którzy tak niegodnie zachowują się, winni być natychmiast wyrzuceni z rządu bez żadnej odprawy. Nigdy w Polsce nie będzie porządku i przestrzegania słusznych praw, gdy będą takie ka... w rzadzie. Co sobie myślą ? Obrzucać obelgami stróżów prawa-policjantów pilnujących ustalonych praw ? Niech w rządzie rządzą ci, którzy mają reprezentować naród zgodnie z dokonanymi wyborami., lecz kto sie nie "sprawdzi" - - tegop VON !
  0
  zgłoś
 • kret
  2014-01-05 20:09
  KOLEJNA PIJACZKA ANNA SIKORA PISIORA TY KRETYNKO PODAJ SIE DO DYMISJI PIJACZKI PISUARSKIE LUBIA WOD NIE WSTYD CZKE PIC TAK JAK CALA TA SEKTA JAK CI NIE WSTYD TY ZACHLANA PIJACZKA I TAKICH MAMY PISIOROW ZACHLANYCH TRZEBA TEJ PIJACZIE IMUNITET ODEBRAC
  0
  zgłoś
 • GOGUS
  2014-01-05 19:55
  JEST JESZCZE JADNA PISIORA NAZYWA SIE KRUK TO NOTORYCZNA ALKOCHOLICZKA DWA RAZY WJECHALA DO OGRODZENIA OJ TAM OJ TAM ALKOCHOLICZKO TA PANI JUZ POWINNA WYLECIEC NA PYSK
  0
  zgłoś
 • obywatel
  2014-01-05 12:36
  Do polityków żądających zaostrzenia kar


  Zero tolerancji dla zer w polityce!
  Zero tolerancji dla zer w polityce!
  Twarz Solidarnej Polski - Ludwik Dorn

  Cyniczny bydlaku, zanim wezwiesz do zaostrzenia kar dla drogowych przestępców, popatrz na siebie i swoich kolesi. Jedni jawnie łamią prawo, inni stanowią je po pijanemu.

  Popatrzcie, cholerni populiści, jaką trzodę sami robicie w swoim miejscu pracy. Jak odnosicie się do siebie wzajemnie, jaki chlew urządzacie podczas obrad, w obecności mediów.

  Zrozumcie wreszcie, wy umysłowe miernoty, wy polityczne zera, że zachęta do łamania prawa zaczyna się od waszego przykładu!


  http://mundurowi.salon24.pl/558796,do-politykow-zadajacych-zaostrzenia-kar
  0
  zgłoś
 • obserwator
  2014-01-05 12:33
  A gdy politykom zabraknie pijaków?

  Eliminacja alkoholu za kierownicą nie podniesie znacząco bezpieczeństwa na polskich drogach.

  W 2013 roku było 34,5 tysiąca wypadków drogowych, w których zginęło 3,5 tysiąca ludzi.

  W 2013 roku pijani kierowcy spowodowali 2 tysiące wypadków, w których zginęło 300 osób.

  (Liczby podałem w zaokrągleniu)

  Gdyby w zeszłym roku wszyscy kierowcy byli trzeźwi jak świnia, to wypadków i tak byłoby ponad 32 tysiące, a ofiar ponad 3 tysiące.

  Walka z pijanymi kierowcami jest konieczna. Ale zanim wszyscy za namową polityków ruszymy na krucjatę, zachowajmy pewien dystans do głoszonych przez nich haseł.

  Eliminacja alkoholu za kierownicą nie podniesie znacząco bezpieczeństwa na polskich drogach. Podobnie jak nie podniesie go stawianie radarów, mierzących prędkość z jaką rozstawiane są kolejne radary.

  Polityku, ruszaj mózgiem, a nie ustami! Potrzebujemy dobrych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Potrzebujemy też dobrych przykładów w dziedzinie etyki. Politycy w obu przypadkach okazują się bezużyteczni.

  http://mundurowi.salon24.pl/558667,a-gdy-politykom-zabraknie-pijakow
  0
  zgłoś
 • Majka
  2014-01-03 14:48
  A rajdy po Warszawie pana Piechocińskiego i ministrów Tuska?

  Czemu o tym nie piszą służalcze media... ?
  0
  zgłoś
 • jajo
  2014-01-03 06:30
  A gdzie Śledzińska-AlkoCHolasińska i młody Bolek z POmrocznością Jasną
  0
  zgłoś
 • vp
  2014-01-03 05:34
  Opisujecie Kurskiego ! On jest niepoczytalny to widać ,słychać i czuć na każdym kroku . Kto go wybiera ten bieże odpowiedzialność na siebie za wybryki .
  0
  zgłoś
 • dziadek
  2014-01-03 01:56
  Anka Sikora jest **********
  Ot taka sobie Sikorzanka
  0
  zgłoś
 • lichy
  2014-01-03 00:56
  Jak Samoobrona to samoobrona .
  0
  zgłoś
 • Flaszka z Gdanska
  2014-01-03 00:24
  A gdzie Hofman , rzecznik PiSu ? W tej galerii wiele pisuarow !
  0
  zgłoś
 • Elf
  2014-01-02 22:24
  Po tym festiwalu naszych oslów i Premiera nasuwa się jeden wniosek ;badania psychiatryczne posłów, senatorow,całej Rady Ministrów łącznie z Premierem są nieodzowne i muszą być obowiązkowe od zaraz inaczej po Polsce
  0
  zgłoś
 • REALISTA
  2014-01-02 22:18
  Ryba zawsze psuje sie od glowy , DLATEGO TAK CZESTO JEST POdlewana ALKOHOLEM.
  0
  zgłoś
 • naiwny
  2014-01-02 21:17
  A gdzie ten pijaczek z filipińską chorobą i wielu zasłużonych z peło ??? czy aby kartki brakło aby wszystkich zmieścić ???
  0
  zgłoś
 • JAGA
  2014-01-02 21:08
  JESZCZE JEDNA JEST PIJACZKA KRUKOWA WJECHALA DO PLOTU TO NATORYCZNA ALKOCHOLICZKA WIDZIELISCIE JAK ONA SIE ZACHOWYWALA OJ TAM OJTAM TA OLKOCHOLICZKA POWINNA WYLECIEC NA PYSK
  0
  zgłoś
 • felczer
  2014-01-02 20:44
  smieszne, alkoholicy wygarazaja alkoholikom -ile gorzoly pije sie w sejmie ? w kancelariach ? przeciez widzimy tych trzesacych i spiacych gosci na posiedzeniach sejmu - wysuszeni czakaja na przerwe aby wypic malpke o 9 rano ?

  Chalcie tam u gory - premier niech poda ile wydaje rzad na alkohol, ile kancelaria prezydencka ? jak sie czuje prezydent po operacji i jednodniowym pobycie w szpitalu ?? taz jakis ostatnio roztrzesiony...
  1
  zgłoś
 • olo
  2014-01-02 20:44
  "jakoś" Dziennik przeoczył panią poseł PO - Sledzińską - Katarasińską !
  0
  zgłoś
 • Wittorio
  2014-01-02 20:23
  Politycy biją pianę wokół siebie,aby podreperować nędzny wizerunek.Przecież na podniesieniu dokuczliwości za jazde po pijaku,lub naruszaniu przepisów to właśnie oni dostaną najmocniej po kulasach.Rzecz w tym aby dokuczliwości były określone jasno i nie podlegały dyskusji oraz żeby nie było równych i równiejszych.Podniesienie wysokości mandatów nic nie da,ale pozbaawienie dożywotnio prawa jazdy i konfiskata samochodu bez względu czyją jest własnością to już inna sprawa.W przepisach prawa nie może być stwierdzenia,że kierujący "może"być pozbawiony /bo to oznacz,że nie musi/,prawka i auta,ale ,że jest pozbawiany.
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama