Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Podwyżki to pikuś! Mandat? Pestka! Zobacz, ile naprawdę kosztuje złe parkowanie

13 czerwca 2013, 16:39
W zatłoczonych centrach miast trudno o wolne miejsce, a opłaty często nie należą do najniższych. To główne powody dla których kierowcy uciekają się do różnych sposobów, aby zmniejszyć wydatki. Parkują w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych lub mieszkańców osiedli, pozostawiają auta na jezdniach na światłach awaryjnych bądź na zakazie postoju. Jednak jak mówi stare przysłowie: chytry dwa razy traci. Co czeka na niesfornych kierowców? W przypadku niestosowania się do znaków zakazu zatrzymywania się oraz postoju kierowca może otrzymać nawet mandat 500 zł i 5 punktów karnych.
W zatłoczonych centrach miast trudno o wolne miejsce, a opłaty często nie należą do najniższych. To główne powody dla których kierowcy uciekają się do różnych sposobów, aby zmniejszyć wydatki. Parkują w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych lub mieszkańców osiedli, pozostawiają auta na jezdniach na światłach awaryjnych bądź na zakazie postoju. Jednak jak mówi stare przysłowie: chytry dwa razy traci. Co czeka na niesfornych kierowców? W przypadku niestosowania się do znaków zakazu zatrzymywania się oraz postoju kierowca może otrzymać nawet mandat 500 zł i 5 punktów karnych. / Shutterstock
Parkowanie na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych lub mieszkańców osiedli, zostawianie auta na jezdniach na światłach awaryjnych bądź na zakazie postoju. Oto jak parkują polscy kierowcy. Jednak stare przysłowie mówi, że chytry dwa razy traci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
parkowanie kara parking opłata

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • OHydny
  2013-06-13 23:37:03
  Po co kupować tam, gdzie nie ma tanich albo darmowych parkingów ? Jeżeli kogoś stać na kupowanie w najdroższym sklepie w centrum, to i stać go na opłaty parkingowe. A reszta ma hipermarkety z darmowymi parkingami. A do centrum może się udać na pieszo w celu zwiedzania... bo na zakupy w centrum ich nie stać.
  0
 • pani _rosomak
  2013-06-14 00:17:03
  W sprawie odholowania pojazdu piszecie że najczęściej ma to miejsce w przypadku, gdy samochód został pozostawiony w miejscu zabronionym i jednocześnie utrudnia ruch pojazdów, pieszych lub zagraża bezpieczeństwu. Otóż nie. Ma to miejsce tam gdzie najłatwiej go wywieźć. Mandat za parkowanie na zakazie w Wa-wie wynosi 100 zł, ale odholowianie i mandat już ok 600zł. W najlepszym interesie zapchania budżetu miasta jest wywożenie jak największej ilości aut. Pytam tylko jakimi kryteriami kieruje się Zarząd Dróg Miejskich stawiajac takie a nie inne znaki? czy jest to robione arbitralnie? Czy ktokolwiek, np policja, inżynier ruchu miejskiego itp. konsultuje takie lokalizacje. A przecież wystarczy przy każdym zakazie wieszać małą tabliczkę o groźbie odholowania. I w ten sposób w majestacie prawa zasilać budżet miasta dodatkowymi pieniędzmi wyszarpniętymi z naszych potrfeli. rozbój w biały dzień.
  0
 • Opos
  2013-06-14 13:09:52
  To się właśnie nazywa sPOwolnienie gosPOdarcze. Można tylko POgrarulować rozkładania kraju na czynniki pierwsze. Im więcej kontroli nie tylko na drogach tym większe koszty wszystkiego i strata czasu na znalezienie miejsca do parkowania.Tak samo z dalszą eskalacją fotoradarowego szaleństwa. Koszty rosną, straci się wiecej czasu na dojazd a korzyści żadnych...Dosłownie chcą nas sPOwolnić!!!
  0
 • w-1
  2013-06-14 13:41:06
  ile przeznaczysz kasy za rozwiązanie problemu parkowania
  0
 • ewa koby
  2013-06-14 17:41:25
  o nie chodzi o parkowanie mandat to pestka to jest stad wache obeswacja miasta dlaczego ten klient wlasnie tu zaparkowal jakim autem etceterra dlaczego nie ma parkingow sa jak hotele nasze mieszkania ...
  0
 • Janusz
  2013-06-14 21:58:28
  Łupienie kierowców ( a właściwie okradanie) trwa w najlepsze. Brak pieniędzy w kasie państwowej trzeba uzupełnić okradaniem obywateli. Tusk nie zna sposobu naprawy finansów państwa, które sam zrujnował.
  0
 • Rafaek
  2013-06-30 16:04:52
  Rower na zakupy.A gdzie te pieniądze idą z mandatów?Możnaby tak przynajmniej drogę porządnie połatać.A nie kapsy sejmowe zapychać?
  0
 • zainteresowany
  2013-07-10 13:38:36
  bylem w przyjezierzu a jestem inwalida 1 grupy tam wszedzie sa zakazy postoju niema nigdzie miejsca dla inwalidy panie burmistrzu czy inwalida ma najmowac txi do podwiezienia w odpowiednie miejsce na plarzy to absurd
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama