Oto nowe i obowiązkowe wyposażenie samochodów od 1 listopada. ESP w każdym aucie

| Aktualizacja:

Unia Europejska wprowadza nowy obowiązek. Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 listopada 2014 roku - także w Polsce. W efekcie każdy samochód rejestrowany w UE będzie musiał być obowiązkowo wyposażony w układ ESP.

wróć do artykułu
  • ~GM
    (2014-10-30 15:57)
    no i co z tego. I tak jest odpowiedni wyłącznik który pozwala wyłączyć ESP kiedy sie tylko komu podoba. Jeśli ktos chce się pobawić nikt mu tego nie może zabronić.
  • ~chrecz
    (2014-10-30 17:31)
    Chyba żartujesz, albo naprawdę się nie znasz. To że masz wyłącznik ESP nie oznacza , że jest on całkowicie wyłączony.
  • ~john syrenka
    (2014-10-30 17:51)
    idotyzm elekztroniczny ogarnia normalnego kierowce, uwazam ze te statystki sa nie do sprawdzenia, sa wymyslem -gdzie mozna znalezc te opracowania ? mam samochod z esp-jeszcze nigdy nie zadzial -nie pomoga espsy jak jakda masowo pijani. Kiedys kierowca prawie reperowal samochod sam, dzsiaj po roku samchod z elektronika jest dostawca kasy dla serwisow. Nic nie pomoze jak szosa jest dziurawa, pelno wody, niesprzatniety sneg.
  • ~SYLVEK
    (2014-10-30 20:40)
    A moze ten ciec zajmie sie tysiacami umierajacymi na ebole. najlepiej zakazac produkcji samochodow.- bo pasy + poduszki( ile one spowodowaly obrazen??) nie pomagaja - co widac z pokazywanych obrazkow .Wprowadza jeszcze kaski w samochodzie.- na rowerach i spacerach. Maski gazowe na ulicach jednokierunkowych, Idiotyzmow mam w glowie 50 na min. i kazdy dobry
  • ~pol anka
    (2014-10-30 23:43)
    niemcy od 2016 roku wprowadzają winiety dla Polaków, cena 10 euro za 10 dni korzystania z autostrad. A może by tak UNIA WIELMOŻNA nakazała by w Polsce obowiązywały identyczne opłaty, prooooooszę TUSK, Kopacz, Niesiołowski ZAŁATWCIE to , Czarnecki pomóż,
  • ~Kielczanin
    (2014-10-30 23:50)
    Gdyby to było takie dobre, nie trzeba byłoby ludzi zmuszać do zakupu przy pomocy prawa i policji.
  • ~bono
    (2014-10-31 01:43)
    Gwarantuje, ze nasz przyglupawy rzad to kupi. Lobby ma w kieszeniwszystkich decydentow
  • ~lex
    (2014-10-31 06:02)
    po co polska weszla do tej unii?same glupie przepisy,jak nie dla rolnikow,to dla kierowcow.tylko po to aby ktos zarobil.
  • ~andrew
    (2014-11-03 19:07)
    nowsze auta sa bezpieczniejesze, ja sprzedalem swojego staruszka i wzialem kredyt w Getin, mi akurat podobaja sie teraz najbardziej mazdy 3ki
  • ~rewol
    (2014-11-09 17:22)
    esp to bardzo przydatna sprawa w szczególności dla tych kierowców co nie maja umiejętności rajdowych (a takich jest większość). Ostatnio żona opowiadała mi jak ją esp uratowało w opresji w yarisce. Więc to naprawdę pomaga.

Może zainteresować Cię też: