Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Minister Nowak swoje, a fotoradary... nie zmniejszają liczby wypadków na drogach

1 czerwca 2013, 17:00
Większość kierowców zapytanych w ramach Wielkiego Testu Drogowego, którego patronem był dziennik.pl, o to czy fotoradary zwiększają bezpieczeństwo odpowiedziało przecząco, część z nich stwierdziła natomiast, że wszystko zależy od ich lokalizacji, bo niestety nie zawsze jest ona uzasadniona. Ile właściwie jest w Polsce masztów fotoradarowych? "Obecnie w naszej bazie znajduje się ich 1559. Oczywiście nie wszystkie z nich zawierają urządzenia pomiarowe" - mówi Agnieszka Kaźmierczak, Yanosik.pl - "Ponieważ na ten moment nie wiemy, które z nich zostaną ostatecznie zlikwidowane, a które uzupełnione o urządzenia, informujemy naszych użytkowników o wszystkich masztach." Gdzie jest ich najwięcej?
Większość kierowców zapytanych w ramach Wielkiego Testu Drogowego, którego patronem był dziennik.pl, o to czy fotoradary zwiększają bezpieczeństwo odpowiedziało przecząco, część z nich stwierdziła natomiast, że wszystko zależy od ich lokalizacji, bo niestety nie zawsze jest ona uzasadniona. Ile właściwie jest w Polsce masztów fotoradarowych? "Obecnie w naszej bazie znajduje się ich 1559. Oczywiście nie wszystkie z nich zawierają urządzenia pomiarowe" - mówi Agnieszka Kaźmierczak, Yanosik.pl - "Ponieważ na ten moment nie wiemy, które z nich zostaną ostatecznie zlikwidowane, a które uzupełnione o urządzenia, informujemy naszych użytkowników o wszystkich masztach." Gdzie jest ich najwięcej? / Newspix / PIOTR MATUSEWICZ
W opinii ministra Nowaka fotoradary mają zwiększać bezpieczeństwo i zatrzymać śmiertelne żniwo. Jednak analiza specjalistów od polskich dróg mówi zupełnie coś innego. Nowy raport wprawia w osłupienie...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
policja fotoradar samochód ITD mandat wypadek prędkość

Powiązane

Reklama

Komentarze (19)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • kierowca
  2015-05-07 06:36
  Kasa z fotoradarów powinna iść na stawianie nowych radarów .Mandaty są za niskie.Wysokość mandatu tak jak w kilku krajach UE powinna zależeć od wysokości dochodów bo dziś bogaci śmieją się z mandatów i tych co je nakładają.Francja postawiła ponad 3000 fotoradarów i w 3 lata zmniejszyła liczbę zabitych o ponad 50%. W kilku krajach za używanie takich goowien jak Yanosik kara wynosi np.3000 euro i przepadek nawigacji,w których są fotoradary. W Polsce używanie urządzeń wskazujących gdzie są radary jest zakazane i bardzo można się zdziwić
  0
  zgłoś
 • Sławek
  2015-04-22 14:11
  Straż Miejska i Gminna nie poiwinna mieć prawa używać fotoradarów. To nie dla nich zajęcie. Oni powinni zajmować się porządkami w mieście lub gminie i egzekwowaniem prawa tworzonego w mieście lub gminie. Poziom i próg kompetencji strażników miejskich czy gminnych w stosowaniu prawa powszechnie obowiązującego jest na żenująco niskim poziomie. Dla straży miejskich lub gminnych nie chodzi przecież o bezpieczeństwo na drogach im chodzi wyłącznie o kasiorę dla miasta lub gminy.
  0
  zgłoś
 • nieznajoma
  2013-09-21 11:26
  hm, straż miejska stosuje nawet szantaż wobec kierowców, strasząc ich, czy maja takie prawo, moze zajmą sie innymi sprawami , a nie tylko łapią kierowców na mandaty, od tego jest policja, no ale muszą poreperowac Budżet Gminy
  0
  zgłoś
 • Mirek
  2013-06-14 12:20
  Czy widział ktoś aby zwierzyna łowna (czytaj kierowcy) poruszała się podczas nagonki bezpiecznie?
  Człowiek jedzie i miast zwracać uwagę co się dzieje na drodze to cały czas jest pochłonięty tym co, kiedy i gdzie na niego zapoluje.
  Nie dziwię się, że stan bezpieczeństwa się pogarsza.
  0
  zgłoś
 • usia
  2013-06-08 10:49
  Fotoradary sa dla ludzi a nie dla durnych polakow ,ktorzy z konia przesiedli sie na mechanicznego-podwyzszyc mandaty do 1000-3000 zl
  0
  zgłoś
 • Amigo
  2013-06-03 11:37
  Trzeba mieć YANOSIKA to się fotki nie dostanie, proste i sprawdzone. I przynajmniej nie trzeba się rozglądać za tymi puszkami..
  0
  zgłoś
 • www
  2013-06-02 22:20
  Fotoradary to niestety jaja jakieś są. Jak może być skuteczna kontrola, o której musi informować znak?! Jak może być skuteczna kontrola, przed którą ostrzega każdy GPS? Jak może być skuteczna kara, która jest po prostu śmieszna? Jak mogą być skuteczne punkty gdy tak łatwo ich uniknąć.

  Jak może być bezpiecznie gdy ktoś, kto chce przestrzegać ograniczeń prędkości spotyka się z trąbieniem i innymi formami agresji na drodze (np. zajeżdżanie drogi i gwałtowne hamowanie)?

  Tu potrzeba kontroli przez mobilne, rozstawiane w jednym miejscu na max kilka godzin, najlepiej zakamuflowane fotopstryki, filmowanie z wideorejestratorów do tyłu, razem z buźką, porównanie zdjęcia z prawa jazdy właściciela pojazdu (i ewentualnie najbliższej rodziny) z radarowym gdy twierdzi, że nie wie kto jechał - i sprawa karna jeśli się okaże, że nie rozpoznał siebie albo synalka.
  0
  zgłoś
 • msm
  2013-06-02 10:31
  Nie tytko stan dróg ale też brak ciągle obiecanych autostrad. Samochodów ciagle przybywa, Polska jest w duzym stopniu krajem tranzytowym, nasze drogi są nie tylko zniszczone ale też wązkie i nie przystosowane do obecnego ruchu ciężarowego. Ciągle słyszymy obietnice o zamiarze budowy autostrad i co? Te co są to już nadają się do remontu, nowo budowane są najdroższe w Europie. Co chwila słyszy się o aferach związanych z ich budową.
  0
  zgłoś
 • POparzony
  2013-06-02 10:28
  POkażcie przy najbliższych wyborach co myślicie o fotoradarach.
  Głosowanie na PO to akceptacja.
  Głosowanie na innych to protest, który niewiele zmieni, ale ukaże tych co nas okradają.

  Kara jest ważniejsza od zmian, bo w przyszłości może zapobiec następnym fotoradarom. I nie tylko.
  0
  zgłoś
 • DURNIE PRZY KORYCIE
  2013-06-02 08:13
  Bezpieczeństwo na droga , poprawiają ;
  - Odpowiedniej jakości drogi __ stan drug na terenie R.P. jest naprawdę w bardzo , wręcz bandyckim stanie !
  - Kierowcy we właściwej kondycji __ to znaczy nie przemęczeni ( to tyczy to głównie kierowców zawodowych ciężarówek oraz tz. przedstawicieli ) oraz co mało kogo to obchodzi - DLACZEGO NIE PRZEPROWADZA SIĘ BADAŃ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RUCHU( posiadających prawo jazdy) DROGOWEGO PO W KROCZENIU W WIEK EMERYTALNY ? No bo jak to się dziej że KAŻDY pojazd mechaniczny musi przechodzić badania techniczne raz do roku , a PROWADZIĆ POJAZD MOŻNA DO KOŃCA SWOICH DNI ...czyżby człowiek jak wino, im starszy tym lepszy , sprawniejszy , wzrok mu się wyostrza , refleks poprawia ???
  - Kolejny problem to oznakowanie rodzimych dróg i ulic __MAKABRA , to mało powiedziane , takiej ilości "oznakowań" doprowadza jedynie do OLEWANIA tych " oznakowań" !!


  No a le czego wymagać od "rządzących" skoro jedyne co ich interesuje to ...BEZPIECZEŃSTWO WŁASNEJ KASY !!!
  0
  zgłoś
 • zegarmistrz
  2013-06-02 07:08
  czy to oznacza, że kolekcjoner zegarków z PełO się tiulnął? Przeciez to taki łebski facet. Niemozliwe!
  0
  zgłoś
 • z KIelc
  2013-06-02 06:19
  jeżeli na odcinku 1200m zginęło 12 osób i kilka potrąconych (Kielce ul Sandomierska)
  to warto aby tylko wychamować bandytów
  0
  zgłoś
 • Konrad
  2013-06-01 23:29
  Myślę, że można by pomyśleć nad innym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa, bo fotoradary niestety są raczej od zwiększania budżetu... ale jak się ma Yanosika to się przynajmniej nie wykosztuje na ten zakład fotograficzny
  0
  zgłoś
 • rafeal
  2013-06-01 23:18
  Tylko nowe drogi, dwujezdniowe, bez możliwości zderzenia czołowego podniosą bezpieczeństwo.
  0
  zgłoś
 • Cypisek
  2013-06-01 22:35
  Minister Nowak swoje, a fotoradary... nie zmniejszają liczby wypadków na drogach
  --- Nie bądźcie śmieszni i jak dzieci ...
  0
  zgłoś
 • ObserV
  2013-06-01 20:52
  Tylko nienawidzący Polaków, Matoł od malowania kominów mógł nastawiać tyle radarów
  0
  zgłoś
 • Amen
  2013-06-01 20:19
  W Polsce żadne urządzenie nie zmniejszy liczy wypadków, na polska głupotę po prostu nie ma rady!!! Pan Bóg też wywiesił biała flagę po katastrofie smoleńskiej.
  0
  zgłoś
 • Tofik
  2013-06-01 20:10
  re~Tofik2013-06-01 19:55
  Ty to nawet jednego dnia nie wytrzymasz bez sk.rwienia się POd cudzym nickiem, ale ORPOwcy widać tak mają.
  0
  zgłoś
 • Tofik
  2013-06-01 19:55
  Bo Polakowi trzeba zabrac samochd i dac furmanke .
  Wy debile , prezes PIS nie ma prawa jazdy a daje sobie swietnie rade .
  Polskie zaprute wiesniactwo w wypierdzialych wiesvagenach sieje postrach na drogach
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama