Wody Polskie kupują nowe samochody. Urzędnicy państwowego przedsiębiorstwa ogłosili przetarg na dostawę 308 aut najróżniejszych klas. Z dokumentacji wynika, że postępowanie podzielono na pięć części. I tak zapotrzebowanie obejmuje zakup:

  • 27 aut dwuosobowych klasy kombivan z blaszaną zabudową części bagażowej (lekkie dostawczaki jak np. Toyota Proace City Furgon czy Opel Combo Cargo). Mocy przynajmniej 100 KM ma dostarczać silnik Diesla o pojemności min. 1,4 l;
  • 117 kombivanów, ale w wersji 5-osobowej. Tu Wody Polskie także wymagają silnika wysokoprężnego co najmniej 1.4/100 KM;
Toyota Proace City Verso i Furgon / Media / sebastien mauroy
  • 82 samochody dostawcze (DMC do 3,5 t) z podwójną kabiną, 7-osobowe, z napędem 4x4 i przestrzenią ładunkową przykrytą plandeką, na której można zmieścić 5 europalet (np. Volkswagen Crafter);
Volkswagen Crafter / Volkswagen
  • 21 pikapów z podwójną kabiną, 5-osobowych z napędem 4x4 i blokadą tylnego mechanizmu różnicowego (np. Toyota Hilux, Mitsubishi L200 czy Volkswagen Amarok). Spód auta musi osłaniać metalowa płyta, a rzeczy przewożone na pace zabudowa typu hardtop. Silnik przynajmniej 2-litrowy diesel o mocy minimum 120 KM;
  • 61 szt. kompaktowych SUV z napędem 4x4 i silnikiem Diesla, który z pojemności min. 1,4 l wyprodukuje przynajmniej 100 KM.
Toyota Hilux Invincible / Toyota

Fiat 126p na wzór

Wszystkie samochody muszą być białe i z oklejeniem "Wody Polskie" na drzwiach i tylnej części. Urzędnicy pokazali nawet wizualizację umieszczenia naklejek. Tylko dlaczego na Fiacie 126p?

Reklama

Oferty można składać do 15 stycznia 2021 roku. Firma, która wygra ten intratny przetarg musi dostarczyć auta w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy.

Wody Polskie pokazały, jak mają być oklejone nowe auta. Tylko dlaczego na Fiacie 126p? / Materiały prasowe

Wody Polskie jesienią 2018 roku kupiły 200 sztuk nowych modeli SUV. Wybór padł na Hyundaia Tucson z napędem 4x4. Auta kosztowały niemal 14 mln zł. Zamówienie to w swoim raporcie skrytykowała Najwyższa Izba Kontroli.

Hyundai Tucson / Materiały prasowe

NIK podała, że urzędnicy państwowej instytucji podpisali protokół i odebrali auta z kołem dojazdowym zamiast pełnowymiarowego zapasu (jak to było w specyfikacji zamówienia). Przy tym samochody dostarczono na letnich oponach w zimie, stąd dwa miesiące czekały na odbiór. Przetarg na dostawę zimówek do tych samochodów ogłoszono w połowie stycznia 2019 roku.

Hyundai Tucson / Materiały prasowe
Hyundai Tucson / Materiały prasowe