NEWS dziennik.pl: Lawinowy wzrost liczby odebranych praw jazdy

| Aktualizacja:

W 2014 roku policjanci zabrali kierowcom ponad 70 tys. praw jazdy. To o 24 proc. więcej niż w całym 2013. Co ciekawe, w zeszłym roku drogówka zaczęła częściej korzystać z "uśpionego przepisu" - w efekcie ponad 6 razy częściej zatrzymywała dokument za piracką jazdę - ustalił dziennik.pl.

wróć do artykułu
  • ~takie pytanie
    (2015-03-04 09:55)
    A dlaczego zagranicznym pijakom nie zabiera sie prawka??? Niemiecka policja nie ma z tym zadnych problemow! Polak, Niemiec, Francuz, Rosjanin - jechal pijany, prawko won! A nasi pozwalaja jezdzic pijanym p[otencjalnym mordercom, bo maja obce paszporty! Ile jezcze musi zginac ludzi, zebysmy my, Polacy, przestali sie plaszczyc przed byle lajza z zagranicy???
  • ~prawnik
    (2015-03-02 19:36)
    pouczam w przypaky uniewinnienia przez sad, kierowac do sadu pozwy odszkodowan od policjnatow w kwotach przynajmnien 200tys i za chwile zobaczymy jak beda sie chwalic statystykami.
  • ~gość
    (2015-02-23 11:29)
    Jak widać to naszej policji idzie najlepiej, ciekawe ilu w tej liczbie 70440 jest policjantów z zatrzymanymi uprawnieniami, ponoć ta grupa spożywa najwięcej alkoholu.
  • ~mmm
    (2015-02-22 07:17)
    Skoczek norweski - Jacobsen stracił prawo jazdy za przekroczenie szybkości o 15km/h. W Norwegii mandaty płaci się w zależności od dochodu.

    Ilu zabitych w ciągu miesiąca notuje się w Norwegii ???

    Polskie prawo i system prawny jego egzekwowania sprzyja mordowaniu niewinnych ludzi na drogach!!!

    Jak to jest że bandyci drogowi bezczelnie łamiący typu Kurski znajdują miejsce na listach wyborczych? Facio jeździ w drogim w miarę bezpieczny samochodem więc w 4 LITERACH ma wyborców zwanych przez niego ciemnym ludem.
    Ciekawe do kogo pijawka w najbliższych wyborach się przyśsie!
  • ~Bader
    (2015-02-13 21:04)
    ~no2015-02-06 08:56
    zeby tylko jeszcze zabranie prawka skutkowalo niejezdzeniem przez delikwenta

    Można zastrzelić na miejscu
  • ~Kemor
    (2015-02-12 19:33)
    Niech się Policja pochwali w ilu przypadkach sąd nie wydał postanowień o zatrzymaniu uprawnień np. za rażące przekroczenie prędkości.
  • ~22
    (2015-02-12 12:23)
    Problem polega na tym, że zabranie prawka niczym nie skutkuje,(tracimy tylko prawko do jazdy), w efekcie cwaniaki prowadzą auta dalej, bo nikt nie ukarał solidnie finansowo!. Do puki nie będzie wysokich kar z zabieraniem przedmiotów użytych w przestępstwie(samochody), to niewiele się zmieni.
  • ~kazik
    (2015-02-07 09:17)
    Jak tak dalej pójdzie to tylko emeryci będą jeżdzić i ci co nie muszą zarabiać na życie i podatki
  • ~FX
    (2015-02-06 15:51)
    Uważam że bardzo skutecznym i POTRZEBNYM przepisem jest zabieranie prawka i cofnięcie uprawnień w przypadku skrajnej głupoty i niebezpiecznej jazdy czyli tego co pokazał FROG i jemu podobni umieszczają co rusz w sieci jak to się śmiga na jednym kole motorami chodnikami dla pieszych czy idioci szalejący na ulicach samochodami (jakieś nielegalne wyścigi itp). CO innego taka impreza na zamkniętym parkingu czy wyłączonym odcinku drogi a co innego co-weekendowe nocne spotkania w każdym większym mieście i "poszły ogary w pole" upalać i głupieć po mieście.
  • ~marcelek
    (2015-02-06 13:14)
    nie rozumiem, zatrzymano ponad 140 tys. pijanych za kierownicą, a zatrzymano TYLKO nieco ponad 50 tys. praw jazdy, i to ma być sukces?! Czy to znaczy że 90 tys. pijaków puszczono wolno i pozwolono nadal prowadzić samochód?
  • ~wal
    (2015-02-06 12:09)
    Jak tak dalej pójdzie to kto podatkami ( za paliwo, za autostrady, za vat od wszystkiego co potrzeba samochodom ) zapłaci za pensje policjanom ???
  • ~rok2015
    (2015-02-06 10:14)
    wiesio13co myslisz o rozr u chanych ruchach PANI CIOPAC ,idom wybory i za dobre zondy POlacy zadajom drugiej kadencji bronislawa wypluczy za dobre zady i za szczesliwosc rzadow w szczesliwym kraju
  • ~rok2015
    (2015-02-06 10:11)
    wiesio 13 juz wstales ,juz ci zaplikowali dawke ,no to teraz SZCZEKAJ tylko nie ruszaj bronka donka i pani CIOPAC
  • ~no
    (2015-02-06 08:56)
    zeby tylko jeszcze zabranie prawka skutkowalo niejezdzeniem przez delikwenta..
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-06 08:27)
    PIS odroni przesladowany patriotow katolikow na podwojnym gazie !

    prezes Kaczynski - prawa jazdy nie posiada ale rozumie ten bol !
  • ~POlak
    (2015-02-06 08:08)
    Zabierają, bo wymieniać na nowe będą, a ludzie starych oddawać nie chcą.