Reklama

Ceny benzyny oraz Orlen i jego działalność to najwidoczniej gorące tematy w kręgach polityków Platformy Obywatelskiej. Izabela Leszczyna, wiceszefowa PO, pytana o działania po ew. przejęciu władzy nie owijała w bawełnę.

Prezesem Orlenu będzie na pewno ktoś, kto jest menadżerem z rynku, a nie byłym wójtem, który współpracuje z PO. Na pewno to nie będzie nominat polityczny – zapowiedziała Leszczyna w Radiu Zet.

Reklama

Ceny benzyny i Orlen, PO zapowiada rewolucję

Oczywiście, że rozbijemy ten monopol. Nie może być tak, że Orlen to jednocześnie koncern medialny, a regionalne info są informacjami rządowymi, propagandowymi – oceniła.

Reklama

- Nie widzę powodu, dla którego PGNiG ma być częścią Orlenu, bo nie widzę powodu, dla którego gaz w Polsce ma być taki drogi, bo 30 proc. gazu wydobywamy w Polsce – stwierdziła wiceszefowa PO.

Benzyna po 5 zł za litr, nowy prezes Orlenu obniży marżę

Jej zdaniem pod rządami PO wybrany prezes PKN Orlen obniży marżę. W efekcie spadną ceny paliw, a benzyna będzie "w okolicach 5 złotych".

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Ceny paliw w Polsce, tyle dziś kosztuje benzyna i olej napędowy

Jak dziś wyglądają ceny paliw? Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla potaniał o 13 groszy do poziomu 6,36 zł. Mniejsza przecena dotyczy ceny benzyny Pb95, która jest niższa o 8 groszy i wynosi aktualnie 6,64 zł/l. Gaz LPG potaniał o 5 groszy do 3,02 zł/l.

Benzyna najdroższa w centralnej Polsce

Najtańsza benzyna Pb95 jest w Wielkopolsce oraz na Warmii i Mazurach – tam litr bezołowiowej płaci się 6,59 zł. Olej napędowy z ceną 6,31 zł/l jest najtańszy na Opolszczyźnie i w województwie świętokrzyskim. W ostatnim z wymienionych regionów najbardziej atrakcyjny cenowo jest też gaz LPG – kosztuje 2,94 zł za litr.

Najdrożej mają kierowcy na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w województwie zachodniopomorskim. W Polsce centralnej najwięcej kosztuje benzyna Pb95 i diesel - odpowiednio 6,68 i 6,42 zł/l. W pozostałych częściach kraju najwięcej płaci się za gaz LPG - 3,13 zł/l.

Ceny paliw / Tomasz Sewastianowicz