Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podpisał umowę na dostawę 12 nieoznakowanych aut, które wyposażone w wideorejestratory wyjadą na drogi Warmii i Mazur.

Reklama

Najnowsza broń policji to skoda superb - pod maską 260 KM z sześciocylindrowego silnika 3.6 l. Napęd - 4x4. Moc na koła przenosi 6-biegowa skrzynia DSG. Prędkość maksymalna 250 km/h, przyspieszenie do 100 km/h - 6,5 s.

Na wyposażeniu auta mają także umieszczone za tylną szybą pojazdu tablice świetlne do wysyłania poleceń "STOP POLICJA", "JEDŹ ZA MNĄ". Nie zabrakło wideo rejestratora, zestawu komputerowego z drukarką i oprogramowaniem.

Wartość jednego samochodu to 136 700 zł.

O opinię na temat nowych aut policja poprosiła Adama Kornackiego dziennikarza TVN Turbo. Oto co powiedział - cytujemy dosłownie… "Ogromnie cieszę się, że policjanci będą dysponować takimi autami. Są one z zewnątrz dość niepozorne, natomiast ich środek kryje mnóstwo atutów. Bardzo mocny silnik i moc obrotowa, duży rozkład osi, napęd na cztery koła zdecydowanie poprawi trakcję, szczególnie, że te auta muszą często jechać znacznie szybciej. To inwestycja w bezpieczeństwo. Ta maksymalna wersja, to sama w sobie limuzyna, a znakomita pozycja za kierownicą na pewno wpłynie na komfort pracy policjantów."

Gdzie policja ruszy nowym sprzętem na polowanie - czytaj dalej>>>Inne / Szwajczak www.gaapstudio.pl

"Skoda Superb to dobry wybór dla drogówki Warmii i Mazur." - podkreśla Kornacki. "W codziennej pracy policjanci z pościgówki muszą dysponować samochodem o mocy i szybkości wyższej niż w standardowym aucie, by w pościgu bezpośrednim jak najkrócej przebywać na nie swoim pasie ruchu. Silnik V6 3,6 FSI jest gwarantem dobrego przyspieszenia. I zachowuje przyzwoite spalanie jak na auto tej klasy."

"Na krętych mazurskich drogach znakomicie sprawdza się napęd 4x4, którego producentem jest Haldex. Porównując: z dużo większym spokojem pokonywałem zakręty między Szczytnem a Pasymiem tym samochodem, niż VW Passatem z napędem na przednią oś. Warto także docenić sam wideorejestrator: nagrywa w obie strony i rejestruje dźwięk, posiada przyzwoitą optykę ze stabilizacją obrazu i co bardzo ważne jest wymyślony przez polskiego konstruktora. Uważam, że mazurska drogówka ma dobry sprzęt do wykonywania swojej pracy." - kończy Kornacki.

Nowe nieoznakowane radiowozy trafią do KWP w Olsztynie, KMP w Olsztynie i Elblągu oraz do Komend Powiatowych Policji w Braniewie, Ełku, Iławie, Nidzicy, Ostródzie, Piszu i Szczytnie.