Warszawa
Reklama

Rosyjski fotoradar śledzący w Polsce. Jak działa fotoradar integra 3D?

2 grudnia 2015, 13:38
- Integra 3D to tak zwany fotoradar śledzący - wyjaśnia w rozmowie z dziennik.pl Marek Kulik z firmy Videoradar produkującej sprzęt. - Urządzenie jest tożsame z rosyjskim fotoradarem cordon. Wykorzystuje technologie stosowane w lotnictwie wojskowym i cywilnym. Potrafi jednocześnie mierzyć parametry nawet 32 pojazdów, kontrolować do 6 pasów w różnych kierunkach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne. Do jego stworzenia opracowano specjalną matrycę Kodaka oraz specjalny obiektyw Fujinon. Głowica radaru pochodzi od czołowego niemieckiego producenta głowic mikrofalowych, ale zawiera oprogramowanie SIMICON - dodaje ekspert.
- Integra 3D to tak zwany fotoradar śledzący - wyjaśnia w rozmowie z dziennik.pl Marek Kulik z firmy Videoradar produkującej sprzęt. - Urządzenie jest tożsame z rosyjskim fotoradarem cordon. Wykorzystuje technologie stosowane w lotnictwie wojskowym i cywilnym. Potrafi jednocześnie mierzyć parametry nawet 32 pojazdów, kontrolować do 6 pasów w różnych kierunkach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne. Do jego stworzenia opracowano specjalną matrycę Kodaka oraz specjalny obiektyw Fujinon. Głowica radaru pochodzi od czołowego niemieckiego producenta głowic mikrofalowych, ale zawiera oprogramowanie SIMICON - dodaje ekspert. / Media
Fotoradar śledzący, opracowany przez Rosjan i produkowany w Polsce na ich licencji, został zatwierdzony przez Główny Urząd Miar - ustalił dziennik.pl. To oznacza, że urządzenie może być montowane przy polskich drogach.

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama