Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Motocykl DKW NZ-250. Reanimowali maszynę zdobytą na Wehrmachcie. ZDJĘCIA

25 listopada 2015, 06:41
Artur Marciniak i Kuba Nowicki to mechanicy z łódzkiego warsztatu Custom Faktory i bohaterowie serii "RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe" na kanale Discovery Channel. Najpierw wyremontowali legendę z czasów Powstania Warszawskiego - samochód pancerny "Kubuś" oraz sowiecki pojazd GAZ 67 Czapajew. Obie maszyny brały udział w walkach o wyzwolenie Polski spod okupacji. Teraz w najnowszym trzecim odcinku przyszła pora na legendarny motocykl DKW NZ-250, którego pierwszym właścicielem był… Wehrmacht. Tomasz Sewastianowicz: Jak DKW NZ-250 trafił w wasze ręce? Kuba Nowicki: DKW NZ-250 to jedna z najbardziej popularnych konstrukcji motocykla I połowy XX wieku. Produkowany seryjnie w Niemczech od 1938 roku, od 1941 roku był wykorzystywany jako uzupełnienie sprzętowe Wehrmachtu. Wiele egzemplarzy tego motocykla zostało zdobytych przez żołnierzy Armii Krajowej i użytych w walce z okupantem. Była to konstrukcja niedroga w utrzymaniu i łatwa w obsłudze, ale niezwykle, jak na tamte czasy, nowoczesna. W opinii ekspertów DKW NZ-250 był jednym z najlepszych motocykli w swojej klasie w ówczesnych czasach. Ten konkretny egzemplarz pozyskaliśmy zwyczajnie - poprzez ogłoszenie zamieszczone na jednym z bardziej znanych internetowych portali. Wykonaliśmy telefon do właściciela, wzięliśmy busa i pognaliśmy do Krakowa, gdzie wymieniliśmy odpowiednią ilość biletów Narodowego Banku Polskiego na piękny motocykl.
Artur Marciniak i Kuba Nowicki to mechanicy z łódzkiego warsztatu Custom Faktory i bohaterowie serii "RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe" na kanale Discovery Channel. Najpierw wyremontowali legendę z czasów Powstania Warszawskiego - samochód pancerny "Kubuś" oraz sowiecki pojazd GAZ 67 Czapajew. Obie maszyny brały udział w walkach o wyzwolenie Polski spod okupacji. Teraz w najnowszym trzecim odcinku przyszła pora na legendarny motocykl DKW NZ-250, którego pierwszym właścicielem był… Wehrmacht. Tomasz Sewastianowicz: Jak DKW NZ-250 trafił w wasze ręce? Kuba Nowicki: DKW NZ-250 to jedna z najbardziej popularnych konstrukcji motocykla I połowy XX wieku. Produkowany seryjnie w Niemczech od 1938 roku, od 1941 roku był wykorzystywany jako uzupełnienie sprzętowe Wehrmachtu. Wiele egzemplarzy tego motocykla zostało zdobytych przez żołnierzy Armii Krajowej i użytych w walce z okupantem. Była to konstrukcja niedroga w utrzymaniu i łatwa w obsłudze, ale niezwykle, jak na tamte czasy, nowoczesna. W opinii ekspertów DKW NZ-250 był jednym z najlepszych motocykli w swojej klasie w ówczesnych czasach. Ten konkretny egzemplarz pozyskaliśmy zwyczajnie - poprzez ogłoszenie zamieszczone na jednym z bardziej znanych internetowych portali. Wykonaliśmy telefon do właściciela, wzięliśmy busa i pognaliśmy do Krakowa, gdzie wymieniliśmy odpowiednią ilość biletów Narodowego Banku Polskiego na piękny motocykl. / Discovery Channel
"W przeciwieństwie do żołnierzy AK mieliśmy znacznie więcej czasu, by naszą maszynę przygotować w najlepszy możliwy sposób" - mówi dziennik.pl Kuba Nowicki, jeden z mechaników i sprawców reanimacji motocykla DKW NZ-250 należącego do Wehrmachtu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
motocykl aukcja DKW NZ-250 Discovery Channel Wehrmacht

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • JJ
  2015-11-26 00:55:55
  Piekna robota. Trzymam kciuki za aukcje.
  0
 • Jerry
  2015-11-25 15:09:55
  Tylko INDIAN.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama