W sierpniu 2008 r. odbyło się 5 przetargów na dostawę samochodów oznakowanych dla 19 komend policji. Zamówienie obejmowało dokładnie 2515 pojazdów w wersji kombi. Do przetargów stanęło 6 producentów - Hyundai, Skoda, Opel, Kia, Toyota i Peugeot. Dziś już wiadomo, że oferta Kia Motors Polska okazała się najlepszą spośród wszystkich przedstawionych.

Nie obyto się bez protestów, jednak Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła sprzeciwy konkurencji. Dzięki temu samochody marki Kia staną się podstawowymi radiowozami polskiej policji.

>>>Uwaga na policyjne volkswageny!

Na dobry początek, do końca 2008 roku, mundurowi przesiądą się do ok. 1000 nowiutkich cee'dów kombi ze 140-konnymi turbodieslami 2.0 CRDI. Przyspieszenie do "setki" trwa 10 sekund. W salonie podstawowa wersja takiego auta kosztuje ok. 70 tys. zł. Na pokładzie m.in. klimatyzacja, ABS, elektrycznie regulowane szyby, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, airbagi boczne oraz kurtyny powietrzne plus dodatkowy komplet kół zimowych.

Dostawa obejmuje również wyposażenie warsztatów policyjnych w narzędzia specjalistyczne, sprzęt diagnostyczny i katalogi części zamiennych. Kia zobowiązała się także przeszkolić policyjnych mechaników.

Wszystkie cee'dy zostaną oznakowane według nowego wzoru - na srebrnym lakierze jest niebieski pas z napisem "Policja". Pozostałe 1500 samochodów powinno trafić do służby do połowy czerwca 2009 roku.

>>>Miniak i seksowne policjantki

Gdzie trzeba spodziewać się nowych radiowozów? 549 aut zostanie podzielonych na komendy w Łodzi, Bydgoszczy i Krakowie.

541 samochodów trafi do podziału na jednostki w Gorzowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu.

447 samochodów oznakowanych rozjedzie się po komendach w Białymstoku, Suwałkach, Kielcach, Lublinie oraz Rzeszowie.

476 będzie rozdysponowanych do komend w Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie.

Centrum szkolenia w Legionowie rozdzieli 502 auta na Warszawę oraz Radom.