Dodatkowo im szybciej się jedzie, tym mniej ma się czasu na zauważenie przeszkody i odpowiednią reakcję. Na Autostradzie Wielkopolskiej w najbliższych dniach odbędzie się akcja edukacyjna dla kierowców, zorganizowana przez Akademię Bezpieczeństwa OSRAM poświęcona odpowiedniemu oświetleniu pojazdów.

Reklama

Wszyscy, którzy w dniach 13-14 czerwca korzystać będą z Autostrady Wielkopolskiej otrzymają ulotki zawierające najważniejsze informacje nt. odpowiedniego oświetlenia samochodu. Akcja zwraca uwagę na stosowanie odpowiedniej jakości żarówek w pojazdach oraz dbałość o ich stan.

Inne

- Nasza spółka chętnie angażuje się we wszelkie działania mające na celu wzrost poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Między innymi dzięki temu, przy stosowaniu się do obowiązujących zasad i przepisów, autostrada jest drogą bardzo bezpieczną - mówi Zofia Kwiatkowska, PR Manager Autostrada Wielkopolska SA. – Zawsze pamiętamy jak ważna jest odpowiednia widoczność pracowników utrzymania autostrady. Podczas wszelkich prac konserwacyjnych oraz innych działań na autostradzie bardzo ważne jest, by byli widoczni z daleka, co w ogromnym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo użytkowników autostrady – dodaje Kwiatkowska.

Akcja organizowana jest przez Akademię Bezpieczeństwa OSRAM wraz z Autostradą Wielkopolską, Motosercem i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Na przygotowanych dla kierowców materiałach znaleźć można najważniejsze z informacji dostępnych na stronie www.35m.pl, poświęconej bezpieczeństwu na drodze.- Niestety wciąż wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne jest właściwe oświetlenie samochodu. Odpowiednie żarówki oraz dobry stan świateł mogą uratować życie i zdrowie zarówno osób jadących samochodem, jak i pieszych – powiedział Janusz Mitko, Kierownik Działu Marketingu OSRAM. – Dlatego każdy kierowca powinien regularnie kontrolować światła w swoim samochodzie oraz wozić ze sobą zestaw zapasowych żarówek. Wspólna akcja z Autostradą Wielkopolską to kolejne działanie Akademii Bezpieczeństwa OSRAM mające na celu zwrócenie uwagi na ten problem – uzupełnia Mitko.

Inne

Nie każdy wie, że od zmroku do świtu zdarza się blisko połowa wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych, mimo iż ruch na drogach jest wówczas nawet dziesięciokrotnie mniejszy.