Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Nowe terenówki dla polskiej armii... od Ursusa na izraelskiej licencji. Zdjęcia z fabryki

4 sierpnia 2015, 14:18
Mustang - takim kryptonimem MON nazwał program dostawy nowych samochodów, które w szeregach polskiej armii mają zastąpić honkery. W latach 2016-2022 do wojska ma trafić 882 sztuk nowych wozów, w tym 41 samochodów opancerzonych.MON wymianę dotychczas użytkowanych samochodów na nowe tłumaczy przestarzałą konstrukcją, zużyciem i ograniczoną możliwością modernizacji. - Decyzja w sprawie pozyskania nowego samochodu ciężarowo-osobowego wysokiej mobilności została podjęta także ze względu na brak spełnienia podstawowych cech dla tego rodzaju pojazdów na współczesnym polu walki m.in. mobilności i przeżywalności - mówi dziennik.pl płk Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON i dodaje, że chodzi też o pozyskanie nowego podwozia pod budowę całej gamy wersji pojazdów specjalnych. Czego konkretnie oczekuje Inspektorat Uzbrojenia, który jest odpowiedzialny za realizację przetargu?
Mustang - takim kryptonimem MON nazwał program dostawy nowych samochodów, które w szeregach polskiej armii mają zastąpić honkery. W latach 2016-2022 do wojska ma trafić 882 sztuk nowych wozów, w tym 41 samochodów opancerzonych.MON wymianę dotychczas użytkowanych samochodów na nowe tłumaczy przestarzałą konstrukcją, zużyciem i ograniczoną możliwością modernizacji. - Decyzja w sprawie pozyskania nowego samochodu ciężarowo-osobowego wysokiej mobilności została podjęta także ze względu na brak spełnienia podstawowych cech dla tego rodzaju pojazdów na współczesnym polu walki m.in. mobilności i przeżywalności - mówi dziennik.pl płk Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON i dodaje, że chodzi też o pozyskanie nowego podwozia pod budowę całej gamy wersji pojazdów specjalnych. Czego konkretnie oczekuje Inspektorat Uzbrojenia, który jest odpowiedzialny za realizację przetargu? / Ursus
Ministerstwo Obrony Narodowej wysyła słynne honkery na emeryturę. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów terenowych, których wojsko będzie używać do transportowania ludzi i sprzętu. O lukratywny kontrakt powalczy znany z produkcji ciągników rolniczych Ursus.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Honker Ursus wojsko Lublin samochód storm 3

Powiązane

Reklama

Komentarze(11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Misiek
  2016-09-14 08:34:21
  To chyba auto dla "odznaczonego" do odbierania honorów ? Terenówka dla ołowianych żołnierzyków zapewne ! Antek daj sobie na wstrzymanie, b to już nawet nie jest śmieszne.
  1
 • ech
  2015-08-05 22:13:50
  Kilku żołnierzy (z tych ośmiu) to chyba będzie musiało mieć miejscówki na dachu tego Wranglera. Jak będzie miał na wyposażeniu dodatkowe fajne zegarki to może i przejdzie procedurę przetargową.
  3
 • antyPOs
  2015-10-06 21:01:21
  To jest ten słynny polski przemysł Platformy Obywatelskiej - izraelska licencja na terenówkę rodem z USA.
  Ha, ha, ha. Czyżby biura konstrukcyjne także leżały w ruinie?

  Ludzie skończcie 23 października tę żenadę!
  6
 • Oczy wychodzą mi z orbit ze zdziwienia....
  2015-08-06 01:39:34
  Proszę... powiedzcie, że to żart... błagam...
  4
  pokażodpowiedzi (1)
 • Polak
  2015-10-07 11:58:38
  Honker i to Jeep Wrangler na którym bazuje ten pojazd sąnrównie stare konstrukcyjnie. Równie dobrze można zakupić nowe zmodernizowane, czysto polskie Honkery.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • andy
  2015-10-06 21:19:44
  polszczaja biedaja :) dobrze, ze wyprowadziłem sie z tego przeklętego bagna
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • lex
  2017-09-29 10:44:29
  znowu robią to na licencji. patałachy. rodzinne polskie klany boją się wpuścić projekt typowo polski bo nagle się okaże, że polski jest tańszy i lepszy i skończą się ich lewackie złodziejskie rządy.
  0
 • 1
  2016-09-22 02:25:36
  Pierwsze widzę i słyszę żeby amerykański jeep miał nagle coś wspólnego z Izraelem. Oni nawet porządnej hulajnogi nie potrafią sklepać a co dopiero terenówkę.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama