Ceny benzyny, oleju napędowego oraz gazu LPG zapowiadają najnowsze raporty analityków. Jakie kwoty powitają na stacjach paliw?

– Tankujący olej napędowy krótko cieszyli się obniżkami cen tego paliwa. Z najnowszego badania stacji wynika, że diesel znów znacząco podrożał. Mamy efekt jojo– zauważają eksperci e-petrol.pl. Liczby najlepiej oddają obraz sytuacji…

Cena benzyny i diesla, na stacjach płacimy więcej

Reklama

U progu wakacji ceny paliw na stacjach ruszyły w górę. Litr oleju napędowego kosztuje dziś 6,22 zł, czyli aż o 11 groszy więcej niż tydzień wcześniej.

Reklama

Benzyna 95-oktanowa kosztuje obecnie 6,49 zł, czyli o 2 grosze mniej wobec ceny sprzed tygodnia. Gaz LPG jest dostępny w cenie 2,89 zł/l – o 3 grosze taniej.

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz
Reklama

Cena benzyny 95, diesla i LPG, nowe stawki od 22 czerwca (tabela)

Paliwo Cena za litr (zmiana)
Benzyna 95 6,49 zł/l (taniej o 2 gr/l)
Olej napędowy czyli diesel 6,22 zł/l (drożej o 11 gr/l)
Gaz LPG 2,89 zł/l (-3 gr/l)

Ceny paliw przed pierwszym weekendem wakacji, czyli gdzie na stacjach jest najdrożej i najtaniej

Najtaniej od dziś można zatankować samochód w województwie opolskim, wielkopolskim i podkarpackim - benzyna 95 kosztuje tam 6,35 zł/l. Na Wielkopolsce ceną 6,14 zł/l najtańszy jest diesel. Podkarpacie to także najtańszy gaz LPG, za którego litr w Polsce południowo-wschodniej płaci się 2,79 zł.

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Najdroższa benzyna jest sprzedawana na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie - średnia cena to 6,55 zł/l. Także w województwie lubelskim oraz świętokrzyskim, na Mazowszu i Podlasiu najwięcej płaci się za diesla - 6,22 zł/litr.

Cena gazu LPG jedynie w dwóch częściach Polski utrzymuje się powyżej 3 zł. Najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim oraz na Dolnych Śląsku – tam ceny tego paliwa wynoszą 3,02 i 3,01 zł/l.

Tankowanie samochodu / Tomasz Sewastianowicz