Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne

Po wprowadzeniu nowych barw radiowozów to druga tak radykalna zmiana wyglądu w polskiej policji. "Niebiescy" zmienili się w "granatowych". Jak zapewnia Ministrstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ubrania są wygodniejsze i uszyto je z lepszych materiałów. Ale najważniejsze, że nowe mundury nie będą się tak szybko brudzić, jak niebieskie, które przechodzą do historii.

>>>Uwaga! Prawo jazdy do wymiany

Mało tego, zdaniem ministerstwa policjanci skarżyli się na swoje niebieskie ubrania. Podobno szczególnie niewygodna miała być bluza służbowa, która krępuje i ogranicza ruchy. Dlatego nowa bluza ma ponoć dać większą swobodę ruchów. Policjanci dostaną też nową letnią i zimową kurtkę z podpinką i ocieplaczem z polaru, spodnie, koszulkę polo, T-shirt i półgolf.

>>>Zobacz jak motocyklista łamie kark!

Nowy wzór będą też miały: czapka zimowa, sweter i obuwie służbowe. Granatowy ubiór, o bardziej sportowym charakterze, nie będzie krępował ruchów i zapewni wygodę użytkownikowi.

>>>Nie płać mandatów za jazdę bez świateł!

Jednak nie stanie się tak, że jak za dotknięciem magicznej różdżki na polskich ulicach nagle pojawią się sami granatowi policjanci. Przebieranie będzie stopniowe, a do czasu wyposażenia wszystkich funkcjonariuszy będą funkcjonowały obok siebie dotychczasowe i nowe wzory umundurowania.

>>>Oto sposób na oszukanie fotoradarów

Jak informowało wcześniej MSWiA okres przejściowy ma trwać do końca 2012 roku. Później już wszyscy policjanci będą pełnili służbę tylko w mundurach nowego typu.

>>>Afera z policyjnymi radarami w tle

Pierwsza partia nowych mundurów trafiła już do stróżów prawa na Opolszczyźnie. 124 komplety założyli policjanci drogówki. Później planuje się wymianę szafy u dzielnicowych i policjantów z prewencji.