Inne / Materialy prasowe
Reklama

Sześć oznakowanych furgonów do obsługi wypadków drogowych (pojazdy "APRD" - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego), ruchome stanowisko dowodzenia ("AMW" - Ambulans Monitoringu Wizyjnego), 18 samochodów z wideorejestratorem, w tym 12 nieoznakowanych, 24 terminali mobilnych, 20 laserowych mierników prędkości, 9 laserowych mierników prędkości i do pomiaru odległości miejsc wypadków drogowych, a także 20 analizatorów wydechu (alkomatów) - taką listę zakupów znaleźliśmy na stronie internetowej warmińsko-mazurskiej Policji.

Te zakupy mają kosztować prawie 7 300 000 zł. Część to kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 5 834 112 zł, natomiast wkład własny policji to dokładnie 1 458 528 zł. Termin realizacji zakupów sprzętu - 2010 rok.

>>>Tysiące zdjęć z fotoradarów na śmietniku

Po co taki wydatek? Jak tłumaczą policjanci wszystko po to by poprawić bezpieczeństwo na drogach w warmińsko-mazurskim. Kolejny powód - realizacja założeń Unii Europejskiej (White Paper on European Transport Policy for 2010). Cel ustanowiony przez UE zakłada redukcję liczby zabitych na drogach o 50 proc. do roku 2010.

Stróże prawa tłumaczą, że pojazdy oraz sprzęt wykorzystywany będzie przez nich do skutecznego egzekwowania prawa i zwiększenia komfortu jazdy po warmińsko-mazurskich drogach. Pożyjemy, zobaczymy…