Inne
Reklama
Inne

Wszystko zaczeło się od tego, że niemiecki magazyn "Auto Test" wspólnie z firmą ZF, specjalizującą się w technologii układów napędowych i jezdnych, zorganizowali dla kierowców test praktyczny najpopularniejszych modeli klasy średniej.

>>>Wojna! Cobra kontra Ford wszech czasów

Wcześniej swoich ulubieńców wybrało 28 tys. czytelników, spośród których wylosowano dziesięć osób, które przeprowadziły testy praktyczne.Przez dwa dni w Centrum Jazdy firmy ZF w Brandenburgii testerzy sprawdzili w praktyce 10 najlepszych samochodów klasy średniej według kryteriów takich jak własności jezdne, komfort, napęd, ilość miejsca i przestrzeni bagażowej.

Inne

Zwycięzcą został Ford Mondeo. Samochód z Kolonii wykazał się największą przydatnością w życiu codziennym i wygrał w pięciu z 21 kategorii.

>>>Nowa lista najlepszych i najgorszych aut

"Bardzo nas cieszy ten wyjątkowy wynik, którym zostawiliśmy w tyle wszystkich słynnych konkurentów, bo to oznacza, że nasza konsekwentna strategia zorientowana na klientów opłaciła się. Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w życzenia i oczekiwania kierowców i przekonujemy ich do siebie innowacyjnym wzornictwem, nowoczesnymi technologiami oraz najwyższym poziomem jakości i bezpieczeństwa.” - powiedział Jürgen Stackmann, kierownik działu marketingu i sprzedaży firmy Ford.

>>>Trzecia sztuczka Forda

Test praktyczny ZF - wynik ogólny

1. Ford Mondeo

2. Audi A4
3. BMW 3
4. VW Passat
5. Opel Insignia
6. Citroën C5
7. Mercedes klasy C
8. Toyota Avensis
9. Mazda 6
10. Seat Exeo