Inne
Reklama
Inne

Citroen DS3 mierzy od początku do końca niecałe 4 metry (3,95 m), jest szeroki na 1,71 m i wysoki na 1,46 m. W kabinie ma wygodnie podróżować 5 osób a bagażnik zmieści 285 litrów. Na pokładzie przyjedzie mnóstwo schowków i skrytek a wśród nich 13-litrowy pojemnik z przodu.

>>>Citroen DS powraca i zdradza sekret!

Na celowniku citroena DS3 są konkurenci z półki premium. Dziś w tej lidze i o podobnych rozmiarach są alfa romeo mi.to i mini spod skrzydeł BMW. Podobno też Audi pracuje nad swoim maluchem klasy luksus.

>>>Citroen DS powrócił

W czym Citroen chce być lepszy od konkurencji? Otóż DS3 ma spełnić wszystko czego dusza zapragnie. To oznacza, że wybierać będzie można wszystko od koloru karoserii, dachu, lusterek a na felgach kończąc. Podobne fanaberie spełni kabina.

Mocy dostarczy pięć silników - do wyboru dwa turbodiesle HDi to 1,6/90 KM i 1,6/110 KM. Jednostki benzynowe - 1,4/95 KM, 1,6/120 KM i turbodoładowane 1,6/150 KM.

>>>Pierwsze zdjęcia nowego citroena C3

Citroen DS3 zadebiutuje w połowie września na deskach salonu samochodowego we Frankfurcie. Jednak tym autem Francuzi nie mówią ostatniego słowa - w drodze są jeszcze DS4 i DS5.