Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne

Kluczyki do samochodu były prezydent odebrał podczas uroczystej gali Forum Ekonomicznego w Krynicy. Obecność Seata nie była przypadkowa - hiszpańska marka od lat jest oficjalnym przewoźnikiem spotkania.

>>>Nowa limuzyna Seata już w Polsce

Exeo, które Wałęsa dostał w prezencie to najdroższa odmiana Style z motorem 2.0 TDI/170 KM i dodatkami. W salonie taki model bez ekstasów kosztuje niemal 97 tys. zł. Samochód do pierwszej setki przyspiesza w 8,4 s., prędkość maksymalna 229 km/h. Średnie spalanie - 5,9 l na 100 km.

Wyposażenie? Bezpieczeństwa pilnuje armia elektronicznych strażników (ABS, ESP i system wykrywający spadek ciśnienia w oponach) plus sześć poduszek powietrznych. Komfort to dwustrefowa automatyczna klimatyzacja i elektrycznie regulowane lusterka oraz szyby.

Przypominamy, że limuzyna Seata powstała na platformie audi A4 poprzedniej generacji (B7). Od przedniego zderzaka do tylnego jest 4,6 m. Bagażnik mieści 460 litrów.

>>>Uwaga! Te samochody to bat na złodzieja

"Przekazanie Seata Exeo Lechowi Wałęsie stanowi uhonorowanie jego postawy i działań, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Polsce. W tym roku nie tylko obchodzimy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej; mija też 20 lat od częściowo wolnych wyborów i powołania w Polsce pierwszego suwerennego rządu w czasach powojennych. Lech Wałęsa, dążąc na drodze demokratycznych przemian do ustanowienia nowego systemu politycznego, wykonał zdecydowany krok naprzód dla całego narodu. »Exeo« w języku łacińskim oznacza właśnie »iść naprzód«” - powiedział Andrzej Kublik, prezes zarządu Iberia Motor Company S.A., wyłącznego dystrybutora aut marki Seat w Polsce.