Ostro narysowany, pięciodrzwiowy, w kształcie małego vana i miejscem dla czterech osób - taki jest spark. Wiezie ze sobą wszechstronność, świeży styl i tęczę kolorów.

Napęd? Małolitrażowy i oszczędny - jedyny odpowiedni w czasach kryzysu… Do wyboru będą dwa czterocylindrowe silniki benzynowe - 1.0 i 1.2 l.

Reklama

Wypisz, wymaluj właśnie taki ma być najmniejszy chevrolet - idealny do jazdy po mieście. Producent chce zawalczyć nim o serca minimalistów całego świata.

Kiedy? Przedsmak sparka Chevrolet zaserwował nam podczas styczniowego salony samochodowego w Detroit. Teraz przyszedł czas na Europę - ostateczna, produkcyjna wersja zadebiutuje w marcu na wystawie w Genewie. Sprzedaż ruszy z początkiem 2010 roku. Pod koniec 2011 roku dostaną go także Amerykanie…

Jednak to nie koniec rewelacji od Chevroleta. Obok gorącego sparka stanie cruze (film obok) - nowy wśród kompaktów, następca lacetti.
Od samego początku producent zaoferuje w nim trzy motory do wyboru. Dwie benzynówki to 1.6/112 KM i 1.8/140 KM. W mocniejszym silniku zastosowano zmienne fazy rozrządu - efekt to wyższa kultura pracy, ekonomiczne spalanie i czystsze spaliny. Turbodiesel będzie jeden, ale za to nowej konstrukcji - 2.0/150 KM i 320 niutonometrów. Moc i moment obrotowy przeniesie na koła pięć biegów ręcznych lub sześć automatycznych.

>>>Chevrolet z Polski bije rekord

W sprzedaży chevrolet cruze pojawi się wiosną 2009 roku - dokładnie od kwietnia...