Chevrolet rozpoczyna właśnie oficjalną sprzedaż miejskiego Sparka - najnowszego modelu w gamie. Od 6 do 10 kwietnia w salonach Chevroleta oraz wybranych centrach handlowych będą odbywały się "Dni Sparka", podczas których będzie można zapoznać się z tym nowym miejskim modelem samochodu, spróbować jazdy testowej, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanym z tej okazji konkursie. Pierwsi klienci, którzy kupią Sparka otrzymają tylne czujniki parkowania gratis.

>>>Najlepsze i najgorsze auta

Reklama

Zanim pójdziesz oglądać to cudo Chevroleta, przeczytaj czego możesz się spodziewać… Po pierwsze Spark to lider pod względem bezpieczeństwa. W testach zderzeniowych Euro NCAP (film obok) oceniono go na cztery gwiazdki, doceniając wysoką stabilność kabiny i bardzo dobra ochronę pasażerów. Maksymalną ocenę punktową auto otrzymało za zabezpieczenie w przypadku bocznych uderzeń. To jedyny obecnie model na polskim rynku, który seryjnie oferuje komplet poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera wraz z bocznymi kurtynami.

>>>Najtańszy chevrolet zamiast toyoty

Napęd? Małolitrażowy i oszczędny - jedyny odpowiedni w dzisiejszych czasach… Do wyboru są dwa czterocylindrowe silniki benzynowe - 1.0/68 KM i 1.2/81 KM o szacowanym zużyciu paliwa 5 l/100 km.

Najtańsza wersja z silnikiem 1.0 kosztuje od 30 990 zł. W standardzie oferuje, m.in., 6 poduszek powietrznych, system ABS i wspomaganie kierownicy. Ceny Sparka z silnikiem 1.2 startują od 39 890 zł.