Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Mamy decyzję ministerstwa

| Aktualizacja:

Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok jest obowiązkowa. Jednak posłowie – powołując się na badania – chcieli zmiany przepisów i napisali w tej sprawie do ministra infrastruktury. Teraz resort odniósł się do ich pomysłu.

wróć do artykułu
  • ~LED
    (2019-08-23 20:24)
    Panowie byli posłowie, zbierają małe punkty przed wyborami. Gonić takich.
  • ~Henniek
    (2019-08-23 20:30)
    No to bedzie jeszcze wiecej wypadkow, wiecej zabitych ! Kto wpadl na taki po j e . Ba ny pomysl? I o co tu chodzi? Oszczednosc czego?
  • ~Turbomen
    (2019-08-23 20:36)
    Dlaczego u nas nigdy nie może być normalnie? W takich Niemczech jeździ się bez świateł od niepamiętnych czasów !W Polce kilka lat temu też tak było tylko jakieś ****** to zmieniły
  • ~Patryjota
    (2019-08-23 21:25)
    Powinno obowiązkowo, dla poprawy bezpieczeństwa jazdy, wozić się w samochodzie różaniec i dowód wpłaty daniny dla dr. Ojca Tadeusza Rydzyka
  • ~nie szczujcie
    (2019-08-23 21:26)
    ,piszcie czytelnie w Niemczech faktycznie jeżdzi się na światłach w dzień przez cały rok ,ale nie ma takiego obowiązku ,a kierowcy i tak jeżdżą na światłach dla bezpieczeństwa i jest OK ,a w Polsce poprzednia ekipa wymyśliła coś takiego, że jak zapomnisz włączyć to od razu mandat i był taki minister od kasy który do budżetu doliczał przewidywana kasę z mandatów
  • ~eco-nom
    (2019-08-23 22:18)
    Ekologia i światła. To może tak ograniczyć rozmiary samochodów, moce silników i prędkości maksymalne. Na co komu 3 litrowy, 300 konny silnik w samochodzie przypominającym rozmiarami ciężarówkę mogący rozpędzić się w 3 sekundy i jechać 300 km/godz.
  • ~Jeszcze bym dodał
    (2019-08-24 01:56)
    że każdy kierowca powinien mieć zaświadczenie z parafii, że samochód jest poświęcony dla zwiększenia bezpieczeństwa
  • ~paweł
    (2019-08-24 07:31)
    ci posłomatoły chcieli błysnąć
  • ~jaś
    (2019-08-24 07:47)
    W naszym kraju musi być obowiązkowa z prostej przyczyny. Będzie mglisty albo deszczowy dzień, ale wielu naszych ułanów dróg pojedzie bez świateł, "bo przecież jest dzień". Tak samo jest z pasami czy fotelikami.
  • ~Ano,ano.
    (2019-08-24 07:52)
    Ano, ano. Polak zawsze mądry po szkodzie.
  • ~Guru
    (2019-08-24 08:16)
    Chyba MI nie zna wyników aktualnych badań, z których wynika, że całodzienna jazda na światłach, w naszej szerokości geograficznej, wręcz przyczynia się do większej liczby wypadków z użytkownikami dróg, którzy świateł nie używają, np. piesi i rowerzyści. Kierowcy odruchowo wypatrują na drodze innych obiektów, które świecą i widząc je z daleka dodają gazu. Mniej widoczne pojazdy, a więc w tym przypadku nie używające świateł, wymuszają zachowanie większej czujności na drodze.
  • ~Elka
    (2019-08-24 08:43)
    Byłam w domy na Ukrainie, gdzie nie ma obowiązku jeździć od marca do grudnia ( nie pamietam dokładnie ) ze światłami . I nie wiesz czy ten samochód stal pośród drogi czy tak naprawdę jedzie. Ten przepis to logiczne, tak ma być. Chcecie badania - zobaczcie jak jeżdżą na Ukrainie! Jest to niebiezpieczne ! A polityk otrzymał mandat za niewłączone światła i teraz jest zły , a tak jak może to zmienia przepisy pod siebie.
  • ~Rurkowiec
    (2019-08-24 09:26)
    Ja jeżdżę zawsze na długich i dlatego gdziekolwiek przejeżdżam tam jest najbezpieczniej.
  • ~KIEROWCA
    (2019-08-24 10:37)
    mijam granice tego zapizialego panstwa z niemcami i wylaczam swiatla jade tak az do rotterdamu oczywiscie w dzien juz tyle lat tam jezdze i nic mi sie nie stalo ani ja nikogo nie pominolem na drodze czyli widzialem ich bez wlaczonych swiatel a w czarnolesie jest ciemno cala dobe no coz dziki kraj
  • ~Rychu
    (2019-08-24 10:49)
    Nie ma to jak stać w korku z włączonymi światłami. Czuję się wtedy bardzo bezpiecznie.
  • ~Ucu5dugih
    (2019-08-24 10:58)
    Oh poloki poloki wy nic mundrego nie wymysliscie jazda zadnia na światłach to tylko nienormalne takie coś wymyślają???!!!
  • ~ze wstydem -też Polak
    (2019-08-24 11:07)
    Polactwo to stan umysłu ******a między Odrą i Bugiem . główne cechy to: -totalne łamanie prawa stanowionego i zdrowego rozsądku, oraz nienawiść wewnątrz plemienna znana w całym świecie
  • ~filutek prof.
    (2019-08-24 11:12)
    Napisałem wam chłopcy ,że zawracacie część ciała pomiędzy głową i stopami służącą do wyrzucania niepotrzebnych wytworów a w waszym przypadku głupawy skojarzeń . Krzyżyków na kartce wyborczej za to nie będzie ,!
  • ~Money
    (2019-08-24 11:17)
    W opinii prof. Żagana, nie występują negatywne skutki tego rozwiązania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, środowiska, ani dla innych istotnych sfer życia – podkreśli. --------------------------- I to ma być ekspert??? Bardzo latwo jest policzyć,jaka moc maja swiatla tera zobowiazkowe i jakie to powoduje zuzyciempaliwa.Dodatkowe ! Wystarczy wziąć moc swiatel w Watach,zamienic na Jule i porownac z wartoscia energetyczna naprzyklad benzyny i,a potem pomnozyc to przez srednia ilość aut w ruchu dziennie a potem rocznei i ilość godzin,przez które średnio sa w ruchu.okzauje się,ze mamy dodatkowe zużycie paliw rzedu ogromnej ilości cystern.!!!
  • ~Vito z Hiszpanii
    (2019-08-24 11:19)
    W Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich tez jeździ się BEZ swiatel.Jesli ktoś je wlaczyl,z cala pewnoscia jest to turysta w aucie z wypożyczalni.Ilosc wypadkow drogowych w Hiszpanii jest ułamkiem tej z Polski

Może zainteresować Cię też: