Skoda na prąd wjeżdża do Polski prosto z Frankfurtu. Oto najtańszy elektryk i oszczędna hybryda

| Aktualizacja:

Skoda przenosi kierowców w nową erę motoryzacji. We Frankfurcie pierwsze skrzypce grały dwa modele. Superb, który pierwszy raz będzie dostępny z elektryczno-spalinowym napędem hybrydowym ładowanym z gniazdka oraz całkowicie elektryczne CITIGOe iV. "Przygotowujemy specjalny pakiet korzyści, który sprawi, że zakup naszego pierwszego w pełni elektrycznego modelu będzie bardzo atrakcyjny" – powiedziała dziennik.pl Klaudyna Gorzan, kierownik ds. PR marki Skoda.

wróć do artykułu
  • ~po co prąd?
    (2019-09-13 16:35)
    uważam, że naszych inżynierów stać na zaprojektowanie samochodu na węgiel, czyli małego parowozu drogowego.
  • ~wymienneBaterie?
    (2019-09-13 16:02)
    80 klocków to już sensowna cena. Szkoda tylko, że po wyczerpaniu akumulatorów trzeba czekać na ich naładowanie. Gdyby baterie samochodowe były wystandaryzowane i wymienne (jak akumulatorki w aparacie foto), mogłoby to wyglądać tak: kończy ci się prąd, podjeżdżasz na stację, robot wyciąga twoje baterie (sporo ważą), wkłada inne, naładowane, twoje baterie trafiają do spokojnego ładowania na stacji, a ty po trzech minutach jedziesz dalej z pełnymi bateriami. Coś takiego było kilka lat temu testowane w Izraelu, nie wiem, na ile się przyjęło.
  • ~Tymek
    (2019-09-12 21:07)
    Elektryki droższe od spalinowych walka o ekologię jak piwo bezalkoholowe też droższe od alkoholowego - walczą z pijanstwem.
  • ~toro
    (2019-09-12 14:48)
    Jak oszczędne hybryda to tylko z toyotą mi się kojarzy, oni robią je zdecydowanie lepiej
  • ~bendjsk
    (2019-09-12 07:26)
    Jednym zdaniem to Niemcy w panice. Tesla w Europie napędza stracha. Dontego stopnia że potrafia sprzedawać nawet nieistniejące auta
  • ~TDIk
    (2019-09-11 20:13)
    Elektryczne auto z kurą na masce. No tego jeszcze nie grali. Jak się będzie nazywać? e-Qrnik czy e-Qrchuck?
  • ~MacW
    (2019-09-11 13:42)
    Tylko jedno pytanie: jeśli "podpiąć do gniazdka", nawet zwykłego, to na którym parkingu osiedlowym? Większość Polaków, nawet tych, których będzie stać na elektryczny samochód, mieszka w budynkach wielorodzinnych. Mnie od ponad 50 lat nigdy nie ciągnęło za miasto na stałe. Skończę na oktanach...
  • ~prezes
    (2019-09-11 10:40)
    Renault planuje auto na prad za 10 tys euro,wiec o polowe tansze od tej City Go e-to moze byc dopiero hit.Pewnie beda go robic u Dacii w Rumunii aby byly niskie pensje-technika przyjedzie z Francji (albo z Chin,przeladowana ze statku we Francji?),a robotnik rumunski.W ten sposob mozna byc nawet ponizej czeskich kosztow-sprytne.
  • ~Robal
    (2019-09-11 10:11)
    A gdzie nasze samochody elektryczne panie Pinokio?
  • ~Czes
    (2019-09-11 09:38)
    A my po wyborach będziemy jeździć milionem swoich samochodów elektrycznych, a jak kogoś będzie stać to i twardym, latać swoim samolotem .... i wiele innych wynalazków będzie z nas\ej Doliny Krzemowej.

Może zainteresować Cię też: