Rodzinny mondeo zdobył 5 gwiazdek, czyli maksymalną możliwą ocenę za ochronę dorosłych pasażerów. Jego wynik zalicza się do dziesiątki najlepszych, jakie kiedykolwiek zanotowano w historii niezależnych testów Euro NCAP. Również bezpieczeństwo przewożonych dzieci jest na jednym z najwyższych poziomów w klasie - samochód zdobył 39 punktów - 4 gwiazdki. Ochrona pieszych - 2 gwiazdki. Ogólnie - doskonale.

Także 5 gwiazdek za bezpieczeństwo dorosłych zapisano na koncie terenowego tiguana. Nowość Volkswagena bardzo dobrze wybroniła się w kategorii ochrony dzieci - 4 gwiazdki. 2 gwiazdki za bezpieczeństwo przechodniów to jak na SUV-a nie najgorszy rezultat.

Kolejny rozbity Volkswagen to caddy, czyli samochód z poznańskiej fabryki producenta. Euro NCAP sprawdził wytrzymałość osobowej wersji Life. Za ochronę pasażerów zdobył 27 punktów - 4 gwiazdki. Kierowcy auta grozi niewielki uraz klatki piersiowej. Bezpieczeństwo dzieci - 3 gwiazdki. Ochrona pieszych - 2 gwiazdki.

Najnowszy hyundai i30 także nieźle zniósł niszczące próby. Ostateczna ocena za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów to 4 gwiazdki (33 punkty). W zderzeniu czołowym na największe obrażenia narażone są uda kierowcy. Troska o dzieci - 3 gwiazdki. Bezpieczeństwo pieszych - 2 gwiazdki.