Inne
Reklama

Test ADAC został przeprowadzony zgodnie z normami i wytycznymi Euro NCAP. Samochód jechał 64 km/h i stroną kierowcy (40 proc. szerokości auta) uderzył w ścianę - symulacja "czołówki".

Inne

Efekt? VW golf VI osiągnął doskonały wynik - zachwycają się niemieccy specjaliści w swoim raporcie. Za ogólne bezpieczeństwo pasażerów kompakt otrzymał 36 z możliwych 37 punktów i zdobył 5 gwiazdek, a tym samym najlepsze miejsce w swojej klasie. Ale po kolei...

>>>Nowy VW golf tańszy niż stary!

Kabina nie wykazała żadnych deformacji po uderzeniu (przy prędkości 64 km/h). Przestrzeń niezbędna do przeżycia kierowcy została w pełni zachowana. W porównaniu do poprzedniej, piątej generacji, nowy golf poprawił się o 3 pkt. Układ ESP z asystentem hamowania i kolanowa poduszka powietrzna dla szofera to seryjnie zakładane elementy, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

W zderzeniu czołowym samochód zdobył 16 punktów, czyli maksymalną ilość. Również po uderzeniu bocznym golf VI otrzymał najwyższą notę - 16 punktów. W starciu ze słupem także maks - 2 punkty na 2 możliwe. Za alarm niezapiętych pasów bezpieczeństwa eksperci przyznali autu 2 punkty ekstra. Wynik? Jakby nie liczyć, 36 punktów na 37 możliwych.

>>>Seksowne dziewczyny i scirocco

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, to zdaniem ludzi z ADAC można niektóre rzeczy poprawić. Mimo że za ochronę najmłodszych w zderzeniu czołowym nowy golf dostał najwyższą możliwą notę (16/16), a w kolizji bocznej także zaliczył na konto pełną liczbę punktów, to spece krytykują wskazówki opisujące sposób mocowania fotelików.

Zdaniem testujących instrukcja dotycząca montowania fotelików tyłem do kierunku jazdy nie jest wystarczająco zrozumiała. Uważają, że do użytkownika muszą trafiać jaśniejsze sformułowania. Ogólnie pod względem bezpieczeństwa dzieci golf VI otrzymał 41 na 49 punktów, co odpowiada 4 gwiazdkom w testach Euro NCAP.

>>>Zobacz, co nowy VW Golf VI kryje w środku

Auto było również testowane pod względem bezpieczeństwa pieszych. Nowy golf VI zdobył 22 punkty z 36 możliwych, dzięki temu plasuje się w grupie osobówek z najlepszą ochroną przechodniów. Otrzymał 3 z 4 możliwych gwiazdek. Poprzedni model otrzymał 2 punkty mniej.p