Trwa 26. Warszawski Festiwal Filmowy. Gości imprezy na czerwony dywan wozi specjalna flota ośmiu chevroletów captiva. Biorąc pod uwagę, że samochody są 7-osobowe wtedy jednorazowo karawana tych samochodów może przywieźć na czerwony dywan aż 48 osób (liczba po odjęciu kierowców).

"Udziałem w tym jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce, chcieliśmy nawiązać do długoletniej tradycji związku marki Chevrolet z kinem, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Chevrolet często pojawia się w filmie, a samochody tej marki, czasami odgrywają równie ważne role, jak sami aktorzy.” – mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Specjalnie na 26. Warszawski Festiwal Filmowy, Chevrolet przygotował niezwykły egzemplarz perłowej captivy - po bokach auta pojawił się reżyserski klaps oraz motyw taśmy filmowej rozciągnięty od przedniego do tylnego zderzaka. 

Co prawda ten samochód będzie aktorem drugoplanowym tej imprezy ale inne modele Chevroleta grały już również główne role. Przykładem może być chociażby legendarny Camaro, piątej generacji, który w filmie Transformers z 2009 roku wcielił się w rolę Autobota Bumblebee.

Chevrolety były także często używane również przez twórców polskich filmów, a związki marki z filmem sięgają końca lat 30. Wówczas auta tej marki zaczęły się pojawiać w tle licznych melodramatów i komedii. Po wojnie Chevrolety znowu powróciły na plan, a ich udział w produkcjach filmowych stał się jeszcze bardziej znaczący. Lista produkcji, w których pojawiał się samochody tego producenta jest długa jak taśma filmowa...

W kultowym filmie "Sami Swoi" rodzina Pawlaków jedzie po swojego krewnego taksówką marki Chevrolet. Na każdym niemal kroku widać Chevrolety w filmie "Gangsterzy i filantropii", w którym wiele scen rozgrywa się na ulicach Warszawy. Chevroleta widać również w filmie "Przygoda z piosenką", w której pierwszoplanową gwiazdą była Pola Raksa. Legendarny i rzadko spotykany w polskim filmie Chevrolet Camaro pojawia się w komedii "Nie lubię poniedziałku", a Chevrolet Captiva to SUV , który zagrał w komedii "Ostatnia Akcja" z Janem Machulskim w głównej roli.