Chevrolet już od 4 lat współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. W tym roku jest także partnerem organizowanej przez GOPR akcji "Bądź bezpieczny", która potrwa do 22 listopada.

Reklama

Najbliższe spotkanie z ratownikami zaplanowano w 23-24 października w Gdańsku w Galerii Bałtyckiej, kolejne w Krakowie (6-7 listopada) w Galerii Krakowskiej i trzecie, ostatnie w poznańskim Starym Browarze (20-21 listopada).

Ratownicy GOPR, którzy na co dzień biorą udział w akcjach ratowniczych, przygotowali pokazy pierwszej pomocy. Będą też do dyspozycji wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Zdobyte umiejętności mogą okazać się niezbędne w przy wypadku samochodowym lub w przypadku innych zdarzeń stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Chevrolet wraz z GOPR opracował mapę turystyczną, na której zaznaczono adresy i numery telefonów stacji ratunkowych GOPR. Ponadto ratownicy pokażą jak bezpiecznie umieszczać bagaże w samochodzie, tak by ciężkie elementy nie spowodowały obrażeń podczas wypadku lub nagłego hamowania. Zaprezentują także symulację wyciągania osoby poszkodowanej w wypadku z samochodu. Nie zabraknie konkursów.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to organizacja zrzeszająca 1500 ochotników oraz 150 ratowników zawodowych. Teren jej działania to przede wszystkim obszar Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionów górskich. GOPR od ponad 50 lat niesie pomoc w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobiega wypadkom oraz chroni środowisko naturalne.

Reklama