Chevrolet w Paryżu "poczęstował" świat najnowszą generacją aveo - to ostateczny model gotowy do seryjnej produkcji...

"To niezwykle ekscytujące pracować dla Chevroleta; wprowadzamy nowe samochody nie tylko w klasach pojazdów wielofunkcyjnych i kompaktowych; w przypadku aveo stworzyliśmy samochód konkurujący z najlepszymi w segmencie małych pojazdów, największym segmencie motoryzacyjnym w Europie." - powiedział w czasie premiery Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Nowy aveo jest dłuższy, szerszy i bardziej przestronny. Na pierwszy rzut oka wygląda jak trzydrzwiowy hatchback, ponieważ klamki tylnych drzwi kryją się w pobliżu słupka C.

Kabina - środkowa część deski rozdzielczej przypomina tą z większego modelu cruze. Za kierownicą tkwi inspirowana motocyklami tablica wskaźników z obrotomierzem połączonym z cyfrowym prędkościomierzem. Całość podświetli błękitna aura. Schowki? Jak okiem sięgnąć - w konsoli centralnej i drzwiach.

Zdaniem inżynierów Chevroleta nowy aveo ma możliwości załadunkowe należące do najlepszych w klasie. Także odporność na skręcanie zaliczają do najwyższych w segmencie małych aut. Podwozie nowego chevroleta ma połączyć komfort jazdy z dobrym prowadzeniem . Elektroniczne wspomaganie kierownicy (EPS) i system stabilizacji toru jazdy (ESC) znajdą się w standardowym wyposażeniu .

Nowy silnik z Polski - czytaj dalej>>>


Moc? W tabelce z silnikami znajdziemy dwa warianty benzynowego motoru 1,2 l (o mocy 70 KM i 86 KM), jednostkę 1,4/100 KM oraz 1,6/115 KM.

Po raz pierwszy aveo będzie dostępne z ekonomicznym turbodieslem 1,3 l (w dwóch wersjach 75 KM i 95 KM) z systemem Start/Stop. Jednostkę produkuje fabryka Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej - to właśnie ten silnik jest zasilany przez wtrysk bezpośredni Common Rail II generacji. Motor napędza np. opla corsę, czy fiata punto evo.

Pierwsza 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów zastosowana przez Chevroleta w małym aucie będzie na liście opcji dla jednostek 1,4 i 1,6; w zależności od wersji silnika auto rozpędzą 5- lub 6-biegowe przekładnie manualne.

Sprzedaż ruszy latem 2011 roku - wtedy dołączy czterodrzwiowy aveo sedan. Rodzinka będzie w komplecie…