Chevrolet Cruze ostał poddany testom w ramach zmodyfikowanego Programu Oceny Nowych Samochodów (NCAP) wprowadzonego przez NHTSA jesienią tego roku dla wszystkich samochodów z rocznika modelowego 2011.

Oceny przyznawane są na podstawie bardziej rygorystycznych testów zderzeń czołowych i bocznych oraz wytrzymałości przy dachowaniu. W ramach nowych testów ogólną ocenę samochodu uzyskuje się na podstawie obliczeń opartych na wynikach uzyskanych w przypadku wszystkich trzech kryteriów.

Cruze to pierwszy samochód poddany nowym testom, który uzyskał w łącznej ocenie pięć gwiazdek w przypadku wszystkich rodzajów zderzeń.

"Cruze uzyskał pięć gwiazdek w ocenach bezpieczeństwa we wszystkich krajach, w których został poddany testom. Jest to bezpośredni wynik pracy naszego globalnego zespołu konstruktorów. Oceny bezpieczeństwa modelu cruze odzwierciedlają nasze zaufanie do najnowocześniejszych technologii bezpieczeństwa i odporności wypadkowej tego samochodu." - powiedział Jeff Boyer, dyrektor wykonawczy General Motors ds. bezpieczeństwa.

Cruze otrzymał również ocenę dobrą, a więc najwyższą z możliwych, w testach zderzeń czołowych, bocznych, tylnych i ochrony przy dachowaniu amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS), który nadał mu tytuł Top Safety Pick 2011.