Jak poinformował przedstawiciel spółki Stalexport Autostrada Małopolska, Rafał Czechowski, zarządca A4 rozpoczął właśnie promocję swojej akcji edukacyjnej "Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków", której nadał formę konkursu dla kierowców.

Reklama

Na potrzeby akcji spółka przygotowała 15 wskazówek, jak bezpiecznie podróżować autostradami. Kierowcy, którzy włączą się do akcji i dopiszą swoją radę na stronie internetowej www.bezpieczna.autostrada-a4.com.pl, wezmą udział w konkursie.

Autorzy dziesięciu najcenniejszych porad, wybrani przez przedstawicieli organizatora, policji oraz Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, mają zostać nagrodzeni sprzętem elektronicznym.

Przedstawiciele koncesjonariusza podkreślają, że w tym roku na ich odcinku A4 nie wydarzył się żaden śmiertelny wypadek. "Przyszły rok będzie pod względem bezpieczeństwa bardziej wymagający wskutek zmiany w kodeksie ruchu drogowego. W szczególności podniesienie limitu prędkości na autostradach aż do 140 km/h zwiększa potrzebę podniesienia świadomości bezpiecznych zachowań wśród użytkowników tych dróg" - ocenił prezes Stalexportu Wojciech Gębicki.

"Liczymy na to, że wielu z 10 milionów kierowców, którzy w tym roku +rekordowo bezpiecznie+ podróżowali A4, ma swój patent na bezpieczne podróżowanie autostradami i zechce się nim podzielić z innymi kierowcami" - dodał Gębicki.

Filmiki z informacją o konkursie, w których występuje znany z programów o bezpiecznej jeździe w stacji tvn turbo Kuba Bielak, trafiły już m.in. na portal youtube. W tym tygodniu kierowcy dostaną też przy bramkach na A4 ulotki z informacjami, jak wziąć udział w konkursie i przykładowymi wskazówkami opracowanymi przez koncesjonariusza.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 61-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Na podstawie zawartej w 1997 r. umowy koncesyjnej do końca ub. roku spółka zainwestowała w autostradę 830 mln zł. Wszystkie inwestycje i bieżące utrzymanie trasy finansowane są z opłat za przejazd płatnym odcinkiem.