Mandat i punkty za przejazd prezydenckiej kolumny przed wypadkiem? Dla BOR-owców nie, ale dla kierowcy auta, z którego ich nagrano...

| Aktualizacja:

W internecie pojawiło się wideo z przejazdem kolumny BOR z prezydentem Andrzejem Dudą tuż przed głośnym wypadkiem na autostradzie A4. Kawalkada rządowych samochodów przekraczała prędkość i wyprzedzała w niedozwolonych miejscach. Dziennik.pl poprosił Komendę Główną Policji o komentarz do tego nagrania. 

wróć do artykułu
  • ~Kim
    (2017-02-24 09:04)
    Ziemię do kwiatów wozić a nie wożenie głowy państwa
  • ~Adam
    (2017-02-20 09:13)
    A mnie tylko zastanawia, ile taka przejażdżka tylu samochodów kosztuje. Jak ja jadę na narty to płacę za paliwo z własnej kieszeni. Dlaczego prezydent nie jest w miejscu pracy tylko wyjeżdża i zostawia najważniejszy urząd w państwie. Dlaczego za nasze pieniądze robi sobie wycieczki?
  • ~Mariusz Zieliński
    (2017-02-18 22:34)
    Konwój samochodów uprzywilejowanych może łamać przepisy ale musi zachować szczególną ostrożność jednak powstaje pytanie jaki jest powód nadmiernej szybkości i pośpiechu, czy nie można jechać normalnie spokojnie ? To jest zwyczajna arogancja władzy, co szczególnie pokazał wypadek spowodowany przez Macierewicza.
  • ~Tarantula
    (2016-12-25 10:42)
    Roztropni ludzie wiedzą że nie należy zawiadamiać nawet najbliższego policjanta o tym, że samochód stojący obok jest zaparkowany na chodniku. Policjant poprosi cię o dowód osobisty, czyli ty będziesz pierwszą osobą zapisaną w notatce służbowej. Jako osoba zgłaszająca naruszenie prawa. A jeżeli tamta osoba dostanie mandat, to się dowie, kto zakablował. I możesz mieć poważne kłopoty. Wyjdziesz na idiotę.
  • ~Sp
    (2016-04-14 15:33)
    Głupie stwierszenie o niemożliwości ustalenia osoby kierującej jest abdurdalne albo potwierdza bałagan - przecieżtam wszystko powinno odbywać się zgodnie z procedurą. Polacy nic się nie stało. Oj stało sie stało, niewiele brakowało, aby stało sie coś gorszego!!!! Kolejna nauczka!!!! Ile można?
  • ~Plachon
    (2016-04-05 17:21)
    Litości, co za bzdury mówi ten policjant. Na samym początku przytaczanego paragrafu jest stwierdzenie "... pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności... " a spychanie pojazdów innych z drogi to chyba nie pasuje do tego opisu.
  • ~Mac
    (2016-03-30 20:30)
    "kierowcy BOR jak i policji są specjalnie szkoleni do jazdy z dużymi prędkościami" - i to zdaniem rzecznika jest gwarantem BEZPIECZNEJ JAZDY kolumny z Głową Państwa !!! ??? Zatem KAŻDY zawodnik z licencją RAJDOWĄ powinien mieć prawo do jazdy bez zważania na znaki i ograniczenia!!! Czy Pan Policjant wie o czym mówi ?
  • ~Misiek
    (2016-03-29 14:24)
    Jedyne nagranie z tej ekapady to jedyny filmowy dowód,który zapewne coś wnosi do sprawy, więc autor nagrania powinien raczej zostać nagrodzony. Ale skoro nagranie nie pasuje suwerenowi do jego wizji to trudno. Widać też na tym nagraniu,że pozostające z tyłu prezydenckiego auta pojazdy są niebezpiecznie blisko co w rozumieniu nie tylko przepisów ale również zgodnie z fizyką stanowiło poważne zagrożenie. Gdyby pojazd prezydenta nie odbił na prawo to zapewne te auta za nim staranowały by wóz prezydenta.
  • ~ZM
    (2016-03-25 07:28)
    W sprawnym państwie każdy powinien robić swoje. Kierowca kierować, murarz murować... I byłoby dobrze
  • ~Zbyszek ze wsi
    (2016-03-25 07:24)
    Sądząc po tresci wpisów odnoszę wrażenie, ze wielu naszym rodakom propaganda zlasowała mózg do tego stopnia, iż w procesie myślenia zaczynają brac udział genitalia...
  • ~lorek
    (2016-03-22 20:09)
    Idioci zabiliby prezydenta a ukarać chcą tego co pokazał jak łamali przepisy!!Nowe rozdanie!! Państwo policyjne!!
  • ~Waldek
    (2016-03-22 14:23)
    Dziwne stwierdzenie że film został nagrany tuż przed zdarzeniem limuzyny na a 4.od tego miejsca do miejscamzdarzenia jest ok 80 kmtak więc jeśli tuż przed to musiała by ta kolumna jechać ponad 300km /h by spełnić warunek tuż przed.nagranie to było wykonane przed wjazdem na a4 w odległości ok 10 km od wjazdu w kostomłotach jak by ktoś nie wiedział w redakcji.dramaturgią tego artykułu jest nierzetelność stwierdzeń danych faktów.
  • ~MOŚKOWY
    (2016-03-21 15:18)
    MAFIA Z po ścigał nagrywających od SOWY , BANDZIORY z pisu kierowcę ,który POkazał prawdę o przestrzeganiu procedur przez ludzi z otoczenia pierwszego --chory kraj
  • ~zwykły ob.
    (2016-03-21 04:27)
    Państwo Prawe i Sprawiedliwe.T państwo tych lepszych,tych z PiS-u.
  • ~Zenon
    (2016-03-20 21:12)
    ,,A kierowcy BOR jak i policji są specjalnie szkoleni do jazdy z dużymi prędkościami'. Tylko na szkolenie z wymiany opon olali bo mieli kaca jak świętowali ,,dobrą zmianę'
  • ~Emeryt oszukany przez bydło rządzące
    (2016-03-20 15:51)
    W Polsce władza zawsze była bezprawna, obojętnie czy PO, czy PiS, to samo chamstwo!
  • ~oligofrenopedagog
    (2016-03-20 13:38)
    uczniowie ze szkoly,, specjalnej powiedzieli, ze na lekcji pani powiedziala,ze teraz jest demokracja iwszystko wolno i kazdy moze robic co chce?,pytam czy przechodzic na czerwonym swietle? po namysle powiedzieli-nie wolno......... nasza czesc spoleczenstwa nie rozumie slowa demokracja ..........
  • ~Misiek
    (2016-03-19 20:47)
    Prezydent skończył tę jazdę w jednym kawałku tylko dlatego,że kierowca popełnił błąd hamując co spowodowało,że auto zjechało na prawą stronę.Gdyby zatrzymało się na lewym pasie to wówczas wpadły by na nie jadące z tyłu pozostałe auta z kolumny prezydenckiej,ponieważ widać,że odstęp między autami był zbyt mały i nie dostosowany do prędkości kolumny.
  • ~Wk.POLAK
    (2016-03-18 09:35)
    Straż karetka niech 300 jadą bo ratują kogoś ale k..nie na narty.Poza tym życie i zdrowie mojej rodziny i moich znajomych jest dla mnie ważniejsze niż gościa który podpisuje się jazda na nartach bo nie ma nic lepszego do roboty z powodu tego iż nie ma nic do gadania.,przynajmniej dokąd prezes J.K.zyje.P.S. Jarosław też jest dla mnie ślubem,tylko czyim?Izrael? WATYKAN? Rosja?
  • ~Polak.
    (2016-03-18 09:25)
    Dla mnie życie prezydenta jest tyle warte ile życie każdego innego człowieka.Narazanie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi z rodzinami,dziećmi jest karygodne! Nie ma zgody na ponoszenia sie- Kurski np.tez miał epizody..Mało tego w kolumnie był bus Sharan prywatny którego nie prowadził borowiec..byłby mały Smolensk-tam też parę osób podlaczyli się do wyjazdu

Może zainteresować Cię też: