Fiat viaggio to najnowsze dzieło projektantów z Centro Stile Fiat Group w Turynie. Czterodrzwiowa, pięciomiejscowa nowość jest zbudowana w oparciu o platformę CUSW (Compact US Wide), na której bazuje również nowy dodge dart (debiutował w styczniu 2012 r. podczas Detroit Motor Show).

Reklama
Fiat viaggio powstał na tej samej platformie co dodge dart / Inne

Przypominamy, że pierwowzorem dla CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana była dla Alfy Romeo Giulietty.

Wymiary? Od przedniego do tylnego zderzaka jest 4679 mm. Szerokość - 1850 mm. Rozstaw osi 2708 mm zapowiada całkiem przestronne wnętrze. Mocy dostarczy turbobenzynowy silnik 1.4 Tjet o dwóch wariantach - 120 KM i 150 KM. Jednostka będzie łączona z 5-stopniową skrzynią biegów lub z najnowszą dwusprzęgłową, automatyczną przekładnią Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Viaggio (po włosku oznacza podróż, a w języku chińskim Fei Xiang, czyli sztukę latania)to pierwszy wspólny projekt Fiata i Chryslera - mądre głowy wymyśliły sobie, by dać kierowcom na całym świecie samochód, który po nieznacznych modyfikacjach podyktowanych wymogami rynku będzie właściwie identyczny pod każdą szerokością geograficzną.

Od przedniego do tylnego zderzaka jest 4679 mm / Inne

Czy w ten sposób włoski producent przygotowuje nas na następcę bravo? Czas pokaże… Wiadomo, że viaggio będzie gwiazdą Fiata w czasie salonu samochodowego w Pekinie. Impreza rusza 23 kwietnia 2012 roku.

Nowy sedan Fiata będzie pierwszym samochodem produkowanym przez zakład Gac-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Linie produkcyjne ruszają już w lipcu, a sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale 2012 roku.