Nowy system na skrzyżowaniach to rewolucja. Pojedziesz na zielonej fali i unikniesz wypadków

| Aktualizacja:

Nowe rozwiązanie opracowane przez Volkswagena i Siemensa już pomaga kierowcom na ulicach. System ma ułatwiać łapanie "zielonej fali" i… zmniejszyć wypadki na drogach. Przypominamy, że Polska pod względem bezpieczeństwa jest w niechlubnej statystyce krajów UE.

wróć do artykułu
  • ~Bertosz
    (2018-10-09 11:02)
    "poinformować kierowcę o tym, że (...) zielone światło (...) jest lub za moment będzie włączone (...) Dzięki takiej informacji kierowcy będą mogli uniknąć niepotrzebnego hamowania lub przyspieszania." Taki system jest już w wielu miastach, także w Polsce. Chodzi o zegary, odliczające ile czasu pozostało zo zmiany światła. Ale np. w Warszawie zarządzajacy ruchem ciagle uparcie twierdzą, że to jest niebezpieczne.
  • ~77
    (2018-10-09 12:32)
    Polske kierowcy i tak sa malpy
  • ~jj26
    (2018-10-09 16:59)
    Róbcie więcej "wsiowych ścieżek rowerowych" i BUS-PODPASEK w dużych miastach, a trupów będzie jeszcze więcej!!!
  • ~m-53
    (2018-10-09 18:04)
    informacja że zaraz włączy się czerwone spowoduje gwałtowne przyspieszenie. A nuż zdążę :)
  • ~stary
    (2018-10-09 21:48)
    Z zieloną falą kombinowali już w w latach 70 za Gierka ,różnie wychodziło i jak widać do tej pory mimo systemów kierowania ruchem i komputerów nadal nie wychodzi ,właściwie to jestem ciekaw dlaczego ?
  • ~kierowca
    (2018-10-09 22:53)
    No to albo bezpieczeństwo albo .... pieniądze. W moim mieście niestety nie ma "minutników" podobno UE zakazała. Za to gdy gaśnie zielone to zapala się żółte może 2 sekundy i zaraz czerwone.Jedni ostro hamują inni jadą na czerwonym. Włodarze miasta (wcześniej gdy straż miejska miała fotoradary a pieniądze zbierali dla miasta) ustawili tam radar, który robił zdjęcia kto jechał na czerwonym. To było zwykłe chamstwo by zasilić kasę miasta . Fotoradar teraz jest nieczynny ale światła nadal bardzo szybko się zmieniają.
  • ~edward
    (2018-10-10 03:19)
    Takich palantow za kierownica samochodow jakich mamy tutaj w Kanadzie nie widzialem nigdzie na swiecie,a troche swiata zwiedzilem.Zadna zmiana sygnalizacli tej sytuacji nie poprawi nawet synchronizacja swiatel aby poprawic przepustowosc.Tutejsze palanty nie potrafia ruszyc z pod swiatel przyciskajac pedal gazu w swojej bryczce
  • ~i wyłania się z krzaków
    (2018-10-10 07:42)
    co za d e b i l dał na skrzyżowaniach pierszeństwo roweżystom
  • ~ggg
    (2018-10-10 22:42)
    przecież "zielone fale" są specjalnie likwidowane po to by spowolnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. cykle swiatel ustawiane są tak, że kierowcow szlak trafia. a tu takie coś :)
  • ~azaza
    (2018-10-13 12:00)
    W Polsce na skrzyżowaniach potrzebne są jeszcze sekundniki i monitoring, nie trzeba żadnego niemieckiego systemu.

Może zainteresować Cię też: