Kia Proceed Concept wygląda bombowo! To prototyp, który zapowiada styl i kształty jakie dostanie cee’d nowej generacji. Bardzo blisko mu do zjawiskowego modelu Stinger. I nic w tym dziwnego, bo swoją urodę zawdzięcza zespołowi europejskich projektantów z centrum designu we Frankfurcie. Osoby odpowiedzialne za całość projektu to Peter Schreyer i Gregory Guillaume. Ten pierwszy zmienił Kię z szarej myszki w drapieżnika i obecnie jest nie tylko głównym projektantem całego koncernu (czyli Hyundaia i Kii), ale też jednym z trzech prezydentów Kii. Ten drugi to szef designu europejskiego przyczółka firmy.

Reklama
KIA

Ujawnione auto studyjne zdradza nowy typ nadwozia samochodu marki Kia. A to oznacza, że Koreańczycy szykują się do wprowadzania na rynek karoserii typu "shooting break". Ten ruch przeniesie kompaktową rodzinę marki Kia do zupełnie innej ligi. Nowy model będzie mógł zmierzyć się np. z Mercedesem CLA Shooting Brake.

- Wielu europejskich kierowców poszukuje alternatywy dla klasycznych mocnych trzydrzwiowych hot hatchy. Tak zrodził się pomysł na nieco inny niż tradycyjny i oczywisty model w rodzinie cee’da. Proceed Concept to projekt bardzo śmiałego samochodu. Auta, które mogłoby być następcą pro_cee’da. Hot hatchem dla kierowców, którym zależy na aucie o znakomitych osiągach - stwierdził Gregory Guillaume.

Proceed Concept jest niski, smukły i sprawia wrażenie lekkiego. Z przerysowaną linią dachu, o trafnych proporcjach i zwartych rozmiarach wpada w oko. Sylwetkę uzupełnia kilka detali. Linia okien podąża za linią dachu aż do końca pokrywy bagażnika. Jednocześnie tylny słupek z logo GT i w kształcie uciętej od góry płetwy rekina podkreśla brak słupków B w karoserii. Nie zabrakło muskularnych błotników. Sześcioramienne obręcze kół z lekkich stopów mają średnicę 20 cali. Na klapie bagażnika wstawiono wąski pas tylnych świateł, prezentujących się jak ciekłe stopione żelazo. Na wygląd wnętrza musimy jeszcze poczekać...

KIA

Nowatorskim rozwiązaniem jest Luminline, czyli podświetlany obrys bocznych szyb, która zaczyna świecić na powitanie kierowcy, gdy ten wieczorem zbliża się do auta. To nic innego, jak autograf nowego kompaktu Kii widoczny w nocy.

Dla kogo ten samochód? Kupią go fani udanego designu

Najnowszy prototyp jest pomalowany w kolorze Lava Red, który osiągnięto przez połączenie wielu warstw ręcznie nakładanego lakieru w kolorze czarnym, srebrnym z efektem chromu i czerwonym z efektem wysokiego połysku.

Kia modelem Proceed Concept kolejny raz pokazuje, że być inna, całkiem inna. Zjawiskowa. Osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, mocno wyprofilowana maska silnika wzorowana na pokrywie silnika Stingera, panoramiczne okno dachowe oraz przetłoczenia blach i ostro zaznaczone niektóre krawędzie - wszystkie te detale razem sprawiają, że samochód przyprawia o dreszczyk emocji. Oby zastosowana technika podążyła za stylem.

Koncepcyjny model zostanie odsłonięty już 12 września w czasie salonu samochodowego we Frankfurcie. Produkcyjnej wersji nowej generacji kii cee'd można spodziewać się w 2018 roku.

KIA